13 czerwca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

WIDEO: ZOBACZ: Skrajnie prawicowy polski poseł wyrzucony z parlamentu za zdmuchnięcie świec chanukowych

WIDEO: ZOBACZ: Skrajnie prawicowy polski poseł wyrzucony z parlamentu za zdmuchnięcie świec chanukowych

Skrajnie prawicowy poseł w polskim parlamencie użył we wtorek gaśnicy i zgasił świecę w menorze zapalonej z okazji żydowskiego święta Chanuki.

Wszystkie główne siły polityczne szybko potępiły incydent Grzegorza Brauna, a Sejm stwierdził, że w polskim parlamencie nie będzie tolerancji dla zachowań antysemickich i rasistowskich.

Marszałek Sejmu Szymon Hołownia nazwał tę ustawę „całkowicie skandaliczną” i na dziś wycofał się z obrad parlamentu. Zapowiedział, że złoży skargę do prokuratury.

„Polska jest domem dla wszystkich religii” – stwierdziła Holonia.

TVN24 pokazała materiał filmowy przedstawiający Brona gaszącego pożar czerwoną gaśnicą, tworząc dym lub mgłę. W rezultacie prace parlamentarne zostały czasowo wstrzymane.

Nowy premier Donald Tusk nazwał incydent „haniebnym” i stwierdził, że taki incydent nie powinien się więcej powtórzyć. Tusk został wybrany w poniedziałek, a we wtorek wygłosił przed parlamentem przemówienie inauguracyjne, w którym obiecał światu zachodniemu dalszą pomoc dla Ukrainy.

Brown, prorosyjski członek Partii Konfederacji, w przeszłości fałszywie twierdził, że istniał spisek mający na celu przekształcenie Polski w „państwo żydowskie”.

Po zdarzeniu ponownie zapalono świecę.

READ  Liczba nowych wniosków o kredyt hipoteczny w Polsce spada o 70% po podwyżce stóp procentowych