25 maja, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

High fashion.

Westminster Dog Show: Aktualizacje na żywo od najlepszych na wystawie

Donald Storrs, najlepszy tegoroczny sędzia wystawy, ostatnie dni spędził w swoim pokoju hotelowym, izolując się od wszelkich wiadomości o tym, który pies zdobył dotychczas nagrodę w konkursie.

Żadnego Facebooka, nic” – powiedział 60-letni Storrs przez telefon. „Nie korzystam z mediów społecznościowych. Opublikowałam zdjęcie z moim mężem na niedzielnej kolacji sędziowskiej, a potem w radiu zamilkło”.

Pomysł, powiedział, jest taki, że kiedy wejdzie dziś wieczorem na ring, będzie wolny od z góry przyjętych wyobrażeń.

„Częścią marzenia o tej misji sędziowskiej jest to, że chodzisz po podłodze i nie masz pojęcia, jakie siedem psów się zbliża” – powiedział Storrs.

Lepsza ocena sytuacji w programie wymaga specjalnych i osobliwych umiejętności. Psy nie konkurują ze sobą per se, ale są oceniane na podstawie tego, jak ściśle przestrzegają określonego zestawu standardów rasy, określonych przez American Kennel Club.

„To ma związek z psem, który ma najwięcej zalet opisanych w odniesieniu do swojej rasy” – powiedział Storrs. „Muszą także przekazać istotę swojej linii krwi w zachowaniu, charakterze i transporcie”.

Biorąc pod uwagę 209 różnych ras psów konkurujących na wystawie, Sturz powinien być dokładnie zaznajomiony ze standardami ras dla każdego z nich. Tak więc uczono go, głównie przez oglądanie niekończących się zdjęć psów w książkach, czasopismach iw Internecie, aby utrwalić w głowie formę każdej rasy, rodzaj platonicznego ideału.

Zwykli ludzie, którzy oglądają wystawy swoich ulubionych psów – efektownych golden retrieverów, na przykład eleganckich chartów afgańskich lub głupkowatych pasterzy – często zapuszczają korzenie, nie zdając sobie sprawy, że te cechy niekoniecznie są cnotami w oczach sędziego.

„Istnieje kilka ras, które pasują do scenerii serialu” – powiedział Storrs. „Są bardziej energiczne, jaśniejsze, bardziej eleganckie i mają większą prezencję. Ale to, czego szukamy, to to, co rasa ma przekazywać. Niektóre rasy mają być bardziej dyskretne, spokojne i luksusowe, a to przemawia do oceniaj jak pies, który tam stoi, macha ogonem i skacze w górę iw dół”.

READ  Sue Bird: Kaitlyn Clark mogłaby zostać gwiazdą WNBA jako debiutantka, co zachęci gwiazdę Iowa do przejścia na zawodowstwo

W prawdziwym życiu Sturz jest nadzorcą okręgu szkolnego Valley Stream 24 na Long Island. Ale jest też odwiecznym miłośnikiem psów, który od 50 lat jeździ na wystawy psów i sędziował 32 z nich, w tym w Westminster. Po raz pierwszy otrzymał nagrodę Best in Show.

Kiedy przemówił, Sturz nie wiedział jeszcze, że jeden z psów w finale będzie buldogiem francuskim – a więc prawdopodobnie osobistym faworytem, ​​biorąc pod uwagę, że w domu był pies o imieniu Emmet. (Ma też bulteriera, Lolę.)

Ale przysiągł, że bez względu na to, z czym się spotka, będzie rządził jako bezstronny obserwator, bez strachu i przychylności.

„Psy są dziełem sztuki” – powiedział. „Kocham wszystkie rasy”.