22 czerwca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Wersja A renderuje proponowane nowe boisko w Las Vegas

Wersja A renderuje proponowane nowe boisko w Las Vegas

The Athletics opublikowali pierwsze rendery proponowanego nowego stadionu w Las Vegas, który ma częściowo rozsuwany dach i może pomieścić 30 000 miejsc.

Pole będzie zlokalizowane na dziewięcioakrowym terenie Tropicana Las Vegas Resort na południowym krańcu The Strip.

„Cieszymy się, że możemy podzielić się naszą wizją potencjalnego nowego domu dla klubu A” — powiedział w oświadczeniu Dave Kaval, prezes The A. „W ramach naszego pierwszego projektu koncepcyjnego będziemy nadal ulepszać wygląd i atmosferę stadionu przez następny rok. Mamy nadzieję, że nasz projekt wyjdzie poza tradycyjny plac zabaw i posłuży jako katalizator rozwoju i uczestnictwa społeczności”.

(Zdjęcie: dzięki uprzejmości Oakland Athletics)

Na początku tego miesiąca A’s uzgodnili umowę z Bally’s Corp – firmą zajmującą się grami, zakładami i rozrywką – na budowę stadionu o wartości 1,5 miliarda dolarów w Las Vegas. Zespół ogłosił w kwietniu, że podpisał „wiążącą umowę” na budowę 49-akrowego terenu należącego do Red Rock Resorts, w pobliżu stadionu Allegiant i Strip, z nadzieją na przygotowanie nowego stadionu na rozpoczęcie sezonu 2027 .

W ramach wcześniej ogłoszonej umowy zespół zabiegał o 500 milionów dolarów publicznego finansowania projektu o wartości 1,5 miliarda dolarów. Według doniesień nowa umowa ma obniżyć tę kwotę do 395 milionów dolarów.

W środę gubernator stanu Nevada Joe Lombardo ogłosił, że jego biuro, organizacja lekkoatletyczna, skarbnik Zack Conine i urzędnicy hrabstwa Clark osiągnęli wstępne porozumienie w sprawie wprowadzenia projektu ustawy o przeniesieniu drużyny MLB do Las Vegas. Projekt ustawy jest przygotowywany do przedłożenia legislaturze stanu Nevada do rozpatrzenia i zatwierdzenia, Według komunikatu prasowego.

(Zdjęcie: dzięki uprzejmości Oakland Athletics)

Komisarz MLB Rob Manfred powiedział w czwartek w Milwaukee, że głosowanie w sprawie nadchodzącego ruchu Athletics może się odbyć już w dniach 13-15 czerwca, kiedy właściciele MLB spotkają się w Nowym Jorku.

READ  Młodzież błyszczy w przedsezonowym zwycięstwie przeciwko Lakers – NBC Sports Bay Area i Kalifornii

Zapytany, czy jest jakakolwiek szansa na pozostanie zespołu w Oakland, Manfred powiedział: „Musisz zapytać burmistrza”.

(Burmistrz Sheng Thao) powiedziała, że ​​zerwała negocjacje po ogłoszeniu w Las Vegas. „Nie mam kryształowej kuli, do której wszystko pasuje” – powiedział Manfred. „W Las Vegas nie ma ostatecznej umowy. Będziemy musieli zobaczyć, jak to się potoczy.”

Po kwietniowym ogłoszeniu Thao najwyraźniej zamknął drzwi przed drużyną, zabezpieczając nową umowę na stadion w swoim obecnym mieście.

„Jestem głęboko rozczarowany, że A’s zdecydowało się nie negocjować z miastem Oakland jako prawdziwym partnerem, w sposób, który szanuje wieloletnie relacje między fanami, miastem i drużyną” – powiedziała Thao w oświadczeniu. . . „W czasie deficytu budżetowego odmawiam narażania bezpieczeństwa i dobrego samopoczucia naszych mieszkańców. Biorąc pod uwagę te realia, wstrzymujemy negocjacje i posuwamy się naprzód z alternatywami dla przebudowy stacji Howard.”

Las Vegas byłoby czwartym miastem franczyzy, gdyby proponowany ruch miał miejsce. Pierwszy zespół grał w Filadelfii od 1901 do 1954 i Kansas City od 1955 do 1967, zanim przeniósł się do Oakland w 1968.

lektura obowiązkowa

(Zdjęcie powyżej: dzięki uprzejmości Oakland Athletics)