23 kwietnia, 2024

Węgry pokonały Polskę w eliminacjach do Mistrzostw Świata; Anglia zakwalifikowała się 10-0 z MorungExpress

Warszawa, 16 listopada (IANS): Andreas Schaefer i Daniel Custer pokonali Węgry 2:1 w eliminacjach do Mistrzostw Świata FIFA, kończąc tym samym niepobity rekord Polski od 2014 roku na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Anglia zapewniła sobie miejsce w mundialu 2022 pod koniec poniedziałku, pokonując San Marino 10:0 dzięki czterem bramkom Harry’ego Kane’a.

Shaffer przełamał impas w 37. minucie w poniedziałek wieczorem. Polska odpowiedziała 15 minut później, gdy Carol Sviedersky nie wykorzystała szansy na prowadzenie bramkarza Węgier Denisa Thibasa.

Jednak to goście mieli ostatnie słowo w grze. Drużyna pod wodzą Marco Rossiego odzyskała prowadzenie w 10 minut po mocnym strzale Costco. Polska próbowała znaleźć równowagę w finale, ale bez kapitana Robert Lewandowski nie mógł zagrozić bramce Dipasa, a trener Paulo Sosa dał mu przerwę.

Polska zagra w barażach eliminacji do Mistrzostw Świata FIFA, ponieważ zajęła drugie miejsce w grupie I. Węgry są na czwartym miejscu.

Tymczasem Anglia i Szwajcaria zostały najnowszymi drużynami, które zakwalifikowały się do Mistrzostw Świata 2022. Gareth Southgate trenował Anglię, która potrzebowała tylko jednego remisu, aby zakwalifikować się do Mistrzostw Świata 2022, zabezpieczając wszystkie trzy i pokonując San Marino 10-0.

Sądząc po tym, jak po raz pierwszy Anglia zdobyła 10 rund w jednym meczu od czasu, gdy Roger Hunt zgromadził cztery rundy przeciwko Stanom Zjednoczonym w Nowym Jorku w 1964 roku. Według Marca.com po raz siódmy Anglia strzeliła więcej niż 10 bramek w meczu.

Mecz rozpoczął się od Harry’ego Kane’a, który strzelił cztery gole, w tym dwa karne. Dzięki temu został trzecim najlepszym strzelcem w kraju z 48 golami, równym Gary’emu Linekerowi i pięcioma bramkami obok Wayne’a Rooneya.

Zespoły, które do tej pory zakwalifikowały się do 32-drużynowego Pucharu Świata, który odbędzie się w Katarze od 18 listopada do 18 grudnia 2022 r., to:

READ  Tatarska restauracja gotuje jedzenie dla imigrantów w mroźnych dżunglach Polski

Europa: Niemcy, Dania, Francja, Belgia, Chorwacja, Hiszpania, Serbia, Anglia, Szwajcaria.

Ameryka Południowa: Brazylia.

Gospodarz: Katar.

Zastrzeżenie: Ta historia została utworzona automatycznie z kanałów agencji prasowych i nie była edytowana przez The Morung Express.