16 czerwca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Według doniesień polska straż graniczna odmówiła wpuszczenia dostaw pomocy humanitarnej na Ukrainę

Według doniesień polska straż graniczna odmówiła wpuszczenia dostaw pomocy humanitarnej na Ukrainę

Jak podaje Ukrinform, polska straż graniczna odmówiła wjazdu na Ukrainę ciężarówkom przewożącym zaopatrzenie humanitarne, w tym paliwo, w związku z protestami polskich kierowców ciężarówek w związku ze swobodnym przepływem ukraińskich przemytników. zgłoszone 20 listopada.

Taras Svitlyk, przedstawiciel lwowskiej firmy transportowej, powiedział, że kilka ciężarówek jego firmy przewożących paliwo i inny towar utknęło na parkingach granicznych, a polska straż graniczna nie pozwoliła im przekroczyć granicy. Dodał, że zapalenie się i eksplozja może być niebezpieczną sytuacją.

Ukraińscy kierowcy ciężarówek zgłaszali dni oczekiwania na ciężarówki przewożące pomoc humanitarną, w tym sprzęt medyczny, mimo że polscy urzędnicy twierdzili, że pomoc humanitarna lub niezbędne dostawy mogą zostać przetransportowane.

Niezadowoleni polscy kierowcy ciężarówek byli Protesty Od 6 listopada na trzech punktach kontrolnych po obu stronach granicy tworzą się duże linie. Protestujący domagają się ograniczenia liczby ukraińskich przemytników wjeżdżających do Polski.

Liczba ukraińskich przemytników przybywających do Polski gwałtownie wzrosła, a przeciwnicy twierdzą, że lokalne przedsiębiorstwa są podcinane. Twierdzą, że ukraińscy kierowcy przewożą towary z Polski do krajów trzecich taniej, niż mogą je kupić lokalne firmy.

Na przejściach granicznych Jawhodyn-Dorohusk, Rawa-Ruska-Hrebenne i Kraków-Korczowa zablokowany został ruch ciężarówek towarowych, przepuszczono natomiast samochody osobowe, autobusy i pomoc humanitarną. Nie jest jasne, czy pomoc humanitarna jest obecnie systematycznie blokowana.

Andrii Demczenko, rzecznik Państwowej Służby Granicznej Ukrainy, powiedział 18 listopada na polskiej granicy zablokowano 2800 ciężarówek czekających na wjazd na Ukrainę.

Władze ukraińskie spotkały się 13 listopada z polskimi kierowcami ciężarówek, ale Rozmowy nie powiodły się postęp.

Ciężko pracujemy, aby dostarczać Ci niezależne, lokalne wiadomości z Ukrainy. Rozważać Poparcie dla niepodległości Kijowa.

READ  Zapał Polski do UE słabnie - Euractive