27 kwietnia, 2024

Vinesh dociera do finału Polish Open z różnymi zwycięstwami

Źródło obrazu: Getty Images

Star Indian zapaśnik Vinesh Bogot udowodnił, że jego przygotowania do Igrzysk Olimpijskich w Tokio są na dobrej drodze, gdy awansuje do 53 kg finału Polish Open.

Zanim wygrał 6-2, musiał walczyć w swoim meczu otwarcia z zdobywczynią brązu 2019 World Bronze Ekateriną Bolesch, która potrzebowała tylko 75 sekund, aby Vinesh przyspieszył swoją amerykańską rywalkę Amy na Firenze.

26-letni Vinesh może teraz zdobyć swoje trzecie złoto w kilku turniejach w tym sezonie, zdobywając tytuły Matteo Pelligon (marzec) i Mistrzostwa Azji (kwiecień).

To był trudny początek, ponieważ Vinesh walczył z koleżanką z brązu z 2019 roku, Ekateriną Bolesch, a jego obrona była bardzo silna.

Vinesh zdecydował się na atak lewą nogą, ale Rosjanin pokonał Indian 2-0, co utrzymał w pierwszej tercji. Kilka minut przed przerwą Vinesh rozpoczął kolejny ruch, ale nie mógł dokończyć.

Na początku drugiej tercji Vinesh miał kłopoty z Rosjanką w dwunożnym ataku, więc wyrównał wynik, a potem ostrożnie zdobył jeszcze dwa punkty, gdy Ekaterina popełniła techniczne wyłamanie.

Vinesh również zakończył zwycięstwo ruchem obalenia.

Było to wygodne zwycięstwo w kolejnej rundzie, jednak Vinesh znokautował amerykańskiego rywala w zaledwie 75 sekund. Prowadził wówczas 6-0.

Poprzedniego dnia Anshu Malik odpadł z zawodów w wadze 57 kg z powodu gorączki.