16 kwietnia, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

We wrześniu Chiny pozostawiły podstawowe stopy procentowe kredytów na niezmienionym poziomie

We wrześniu Chiny pozostawiły podstawowe stopy procentowe kredytów na niezmienionym poziomie

  • Po obniżce w sierpniu, drugiej w ciągu trzech miesięcy, podstawowa stopa kredytu jednorocznego w Chinach pozostała niezmieniona na poziomie 3,45%.
  • Główna stopa kredytu pięcioletniego pozostała we wrześniu na niezmienionym poziomie 4,2%, zgodnie z oczekiwaniami ekonomistów.

Na zdjęciu: dolar amerykański i chiński juan, 17 sierpnia 2023 r., w mieście Fuyang w prowincji Anhui we wschodnich Chinach.

norfoto | norfoto | Obrazy Getty’ego

Chińskie banki pozostawiły we wrześniu referencyjne stopy procentowe kredytów na niezmienionym poziomie, po tym jak spowolnienie w drugiej co do wielkości gospodarce świata wykazało oznaki stabilizacji w wyniku niedawnego wsparcia politycznego.

Ludowy Bank Chin pozostawił swoją kluczową roczną stopę procentową – obowiązującą dla większości kredytów dla gospodarstw domowych i przedsiębiorstw w Chinach – na niezmienionym poziomie 3,45%. Według banku referencyjna stopa kredytu pięcioletniego – stała dla większości kredytów hipotecznych – pozostała na poziomie 4,2%. Środowe oświadczenie Z Ludowego Banku Chin.

Środowy komunikat jest zgodny z oczekiwaniami ekonomistów na wrzesień po tym, jak Ludowy Bank Chin utrzymał w ubiegły piątek średnioterminowe stopy procentowe na stałym poziomie, w związku z ogłoszoną w ubiegły czwartek drugą w tym roku obniżką stopy rezerw obowiązkowych dla wszystkich banków.

Opublikowane w piątek dane o sprzedaży detalicznej i produkcji przemysłowej w Chinach przekroczyły oczekiwania.

Odpowiadają one innym danym opublikowanym w ciągu ostatnich trzech tygodni – od stóp inflacji i wolumenów handlowych po wskaźnik menedżerów ds. zakupów, zwykle postrzegany jako wskaźniki wyprzedzające – które również wskazywały na pojawiające się oznaki poprawy w gospodarce.

W sierpniu Chiny obniżyły swoją roczną referencyjną stopę procentową kredytów o 10 punktów bazowych, stanowiąc drugą obniżkę w ciągu trzech miesięcy, nieoczekiwanie utrzymując jednocześnie pięcioletnią referencyjną stopę procentową na niezmienionym poziomie.

Podstawowa stopa procentowa chińskich pożyczek jest obliczana co miesiąc na podstawie proponowanych stóp procentowych, które Ludowy Bank Chin otrzymuje od 18 wyznaczonych banków komercyjnych.

READ  Federalna Komisja Handlu rozważa wprowadzenie nowych przepisów dotyczących „nadzoru handlu” i dużych zbiorów danych