12 czerwca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Cotygodniowy popyt na kredyty hipoteczne rośnie, napędzany dziwnym wzrostem refinansowania

Cotygodniowy popyt na kredyty hipoteczne rośnie, napędzany dziwnym wzrostem refinansowania

  • W zeszłym tygodniu średnia umowna stopa procentowa dla 30-letnich kredytów hipotecznych o stałym oprocentowaniu i odpowiadającym saldzie kredytów (726 200 USD lub mniej) wzrosła do 7,31% z 7,27%.
  • Liczba wniosków o refinansowanie kredytów mieszkaniowych wzrosła w ubiegłym tygodniu o 13% w porównaniu z tygodniem poprzednim.
  • Liczba wniosków o kredyt hipoteczny na dom wzrosła w ciągu tygodnia o 2% i była o 26% niższa niż w tym samym tygodniu rok temu.

Tabliczka „Na sprzedaż” przed domem w Arlington w Wirginii, 22 sierpnia 2023 r.

Andrew Caballero Reynolds | AFP | Obrazy Getty’ego

W zeszłym tygodniu oprocentowanie kredytów hipotecznych ponownie wzrosło, podobnie jak popyt na refinansowanie, co na pierwszy rzut oka nie wydaje się logiczne.

Według sezonowo modyfikowanego indeksu Mortgage Bankers Association, liczba wniosków o refinansowanie kredytów mieszkaniowych wzrosła w zeszłym tygodniu o 13% w porównaniu z tygodniem poprzednim. Wolumen zamówień jest nadal o 29% niższy niż w tym samym tygodniu rok temu.

Popyt na refinansowanie zwykle podąża w tym samym kierunku, co oprocentowanie kredytów hipotecznych, ale tak się nie stało. W zeszłym tygodniu średnia umowna stopa procentowa dla 30-letnich kredytów hipotecznych o stałym oprocentowaniu z odpowiadającym saldem kredytów (726 200 USD lub mniej) wzrosła do 7,31% z 7,27%, przy niezmienionym poziomie 0,72 (w tym prowizje za udzielenie kredytu). stawka 20%. Opłata wstępna, zaliczka.

Kredytobiorcy mogą obawiać się, że stopy procentowe mogą wzrosnąć jeszcze wyżej, dlatego wkraczają do akcji już teraz. Może się też zdarzyć, że liczba refinansowań jest w tej chwili na tyle mała, że ​​nawet niewielka zmiana będzie skutkowała dużym procentem.

Liczba wniosków o kredyt hipoteczny na dom wzrosła w ciągu tygodnia o 2% i była o 26% niższa niż w tym samym tygodniu rok temu.

„Zamówienia zakupu kredytów konwencjonalnych i pożyczek FHA rosły w ciągu tygodnia” – oznajmił w komunikacie prasowym Joel Kahn, ekonomista MBA. „Nabywcy domów w dalszym ciągu borykają się z wyższymi cenami i ograniczonymi zapasami na sprzedaż, co utrudnia warunki zakupu”.

READ  Kanadyjskie Koleje CP wyłączają kolej, strajk robotników

Ponieważ ceny domów ponownie rosną, średnia wielkość kredytu na wnioski o zakup osiągnęła 416 800 dolarów, co stanowi najwyższy poziom od sześciu tygodni. Popyt może powrócić, ponieważ w ostatnim czasie na rynku pojawiło się więcej domów. Jednakże ogólny poziom podaży jest nadal bardzo niski, co ponownie prowadzi do wojen licytacyjnych.

Oprocentowanie kredytów hipotecznych nie uległo większym zmianom w tym tygodniu, ponieważ inwestorzy czekają na wyniki środowego posiedzenia Rezerwy Federalnej i komentarze przewodniczącego Jerome’a ​​Powella na temat przyszłości stóp procentowych.