22 lutego, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Cotygodniowy popyt na kredyty hipoteczne rośnie, napędzany dziwnym wzrostem refinansowania

Cotygodniowy popyt na kredyty hipoteczne rośnie, napędzany dziwnym wzrostem refinansowania

  • W zeszłym tygodniu średnia umowna stopa procentowa dla 30-letnich kredytów hipotecznych o stałym oprocentowaniu i odpowiadającym saldzie kredytów (726 200 USD lub mniej) wzrosła do 7,31% z 7,27%.
  • Liczba wniosków o refinansowanie kredytów mieszkaniowych wzrosła w ubiegłym tygodniu o 13% w porównaniu z tygodniem poprzednim.
  • Liczba wniosków o kredyt hipoteczny na dom wzrosła w ciągu tygodnia o 2% i była o 26% niższa niż w tym samym tygodniu rok temu.

Tabliczka „Na sprzedaż” przed domem w Arlington w Wirginii, 22 sierpnia 2023 r.

Andrew Caballero Reynolds | AFP | Obrazy Getty’ego

W zeszłym tygodniu oprocentowanie kredytów hipotecznych ponownie wzrosło, podobnie jak popyt na refinansowanie, co na pierwszy rzut oka nie wydaje się logiczne.

Według sezonowo modyfikowanego indeksu Mortgage Bankers Association, liczba wniosków o refinansowanie kredytów mieszkaniowych wzrosła w zeszłym tygodniu o 13% w porównaniu z tygodniem poprzednim. Wolumen zamówień jest nadal o 29% niższy niż w tym samym tygodniu rok temu.

Popyt na refinansowanie zwykle podąża w tym samym kierunku, co oprocentowanie kredytów hipotecznych, ale tak się nie stało. W zeszłym tygodniu średnia umowna stopa procentowa dla 30-letnich kredytów hipotecznych o stałym oprocentowaniu z odpowiadającym saldem kredytów (726 200 USD lub mniej) wzrosła do 7,31% z 7,27%, przy niezmienionym poziomie 0,72 (w tym prowizje za udzielenie kredytu). stawka 20%. Opłata wstępna, zaliczka.

Kredytobiorcy mogą obawiać się, że stopy procentowe mogą wzrosnąć jeszcze wyżej, dlatego wkraczają do akcji już teraz. Może się też zdarzyć, że liczba refinansowań jest w tej chwili na tyle mała, że ​​nawet niewielka zmiana będzie skutkowała dużym procentem.

Liczba wniosków o kredyt hipoteczny na dom wzrosła w ciągu tygodnia o 2% i była o 26% niższa niż w tym samym tygodniu rok temu.

„Zamówienia zakupu kredytów konwencjonalnych i pożyczek FHA rosły w ciągu tygodnia” – oznajmił w komunikacie prasowym Joel Kahn, ekonomista MBA. „Nabywcy domów w dalszym ciągu borykają się z wyższymi cenami i ograniczonymi zapasami na sprzedaż, co utrudnia warunki zakupu”.

READ  Kontrakty terminowe na akcje rosną, ponieważ indeksy mają na celu zrekompensowanie tygodniowych strat

Ponieważ ceny domów ponownie rosną, średnia wielkość kredytu na wnioski o zakup osiągnęła 416 800 dolarów, co stanowi najwyższy poziom od sześciu tygodni. Popyt może powrócić, ponieważ w ostatnim czasie na rynku pojawiło się więcej domów. Jednakże ogólny poziom podaży jest nadal bardzo niski, co ponownie prowadzi do wojen licytacyjnych.

Oprocentowanie kredytów hipotecznych nie uległo większym zmianom w tym tygodniu, ponieważ inwestorzy czekają na wyniki środowego posiedzenia Rezerwy Federalnej i komentarze przewodniczącego Jerome’a ​​Powella na temat przyszłości stóp procentowych.