22 lipca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

W związku ze wzrostem napięcia z Chinami Stany Zjednoczone i Filipiny rozpoczynają ćwiczenia wojskowe ze swoimi partnerami

W związku ze wzrostem napięcia z Chinami Stany Zjednoczone i Filipiny rozpoczynają ćwiczenia wojskowe ze swoimi partneramiCNN

W poniedziałek wojsko amerykańskie rozpoczęło dwutygodniowe wielostronne ćwiczenia ze swoimi filipińskimi sojusznikami i wieloma partnerami międzynarodowymi w obliczu eskalacji napięć między Manilą a Pekinem w związku ze sporami terytorialnymi na Morzu Południowochińskim.

Jak wynika z komunikatu prasowego Marynarki Wojennej Stanów Zjednoczonych, działanie szkoleniowe SAMA 2023 Maritime Training to siódma i największa edycja ćwiczeń, w której uczestnicy z Australii, Kanady, Francji, Japonii, Wielkiej Brytanii i Malezji dołączą do Stanów Zjednoczonych i Filipin.

W oświadczeniu stwierdzono, że ćwiczenia u wybrzeży Filipin będą obejmować oprócz etapów lądowych ćwiczenia z zakresu zwalczania okrętów podwodnych, działań nawodnych i powietrznych.

„Sama Sama” w języku tagalskim oznacza „razem” i nie ma lepszego wyrażenia, aby wyrazić ducha tych ćwiczeń” – powiedział w komunikacie kapitan Sean Lewis, dowódca 7. Eskadry Niszczycieli Marynarki Wojennej Stanów Zjednoczonych. .

„Wspólnie możemy stawić czoła szerokiemu zakresowi zagrożeń bezpieczeństwa i zwiększyć interoperacyjność, a przy większej liczbie krajów uczestniczących niż kiedykolwiek wcześniej możemy zwiększyć innowacyjność i zbudować gotową, zjednoczoną siłę, która zapewni stabilność w regionie” – powiedział.

Stabilność w regionie jest postrzegana jako coraz bardziej zagrożona przez konfrontacje między chińską strażą przybrzeżną a chińskimi siłami zbrojnymi Milicja morska Jednostki i statki filipińskie wokół spornych obszarów na Morzu Południowochińskim.

Od obrony terytorialnej po zwalczanie przestępczości międzynarodowej, Samasama [helps] „Musimy wspólnie stawić czoła szeregowi zagrożeń” – powiedział wiceadmirał filipińskiej marynarki wojennej Toribio Adachi Jr. podczas ceremonii otwarcia w Manili w poniedziałek, według państwowej filipińskiej agencji prasowej.

użyjindobacum

Marynarka wojenna Stanów Zjednoczonych, korpus piechoty morskiej Stanów Zjednoczonych i siły zbrojne Filipin dołączyły do ​​partnerów, aby 2 października rozpocząć w Manili siódmą edycję ćwiczeń Sama Sama.

W Ekskluzywny wywiad dla CNN W zeszłym tygodniu sekretarz obrony Filipin Gilberto Teodoro Jr. porównał zachowanie Chińczyków w regionie do tyrana w szkole.

Do ostatnich wydarzeń, które doprowadziły region na skraj skraju zaliczają się: Chińskie armatki wodne są zablokowane Zaopatrzenie zatopionej filipińskiej pozycji wojskowej i samotnego filipińskiego nurka Penetracja chińskiej pływającej bariery. Na początku tego roku filipińska straż przybrzeżna oskarżyła statek chińskiej straży przybrzeżnej o udział w przemocy Wskazując na „wojskowy” laser. na niektórych członków załogi, chwilowo ich oślepiając.

READ  Co Xi i Putin chcą zyskać na wspólnym spotkaniu?

„Nie przychodzi mi do głowy wyraźniejszy przypadek znęcania się niż ten” – stwierdził Teodoro. „To nie jest kwestia kradzieży pieniędzy na lunch, tak naprawdę chodzi o kradzież torby na drugie śniadanie, miejsca, a nawet wstępu do szkoły”.

03:26- Źródło: CNN

Prezydent Filipin obiecuje bronić swoich ziem i mówi: „Nie szuka problemów”.

Pekin twierdzi, że to Manila wywołuje napięcia.

„Obecne konflikty morskie między Chinami a Filipinami są spowodowane głównie tym, że strona filipińska nieustannie wywołuje kłopoty i rozpowszechnia fałszywe informacje” – powiedział CNN chińskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych.

Chiny twierdzą, że filipińskie statki wdzierają się na ich terytorium w łańcuchu wysp Spratly, pomimo orzeczenia międzynarodowego sądu z 2016 r., które odrzuciło roszczenie Pekinu.

Chiny rości sobie „niekwestionowaną suwerenność” nad prawie 1,3 miliona mil kwadratowych Morza Południowochińskiego oraz większością znajdujących się na nim wysp i łach piaskowych, w tym wieloma atrakcjami oddalonymi o setki mil od kontynentalnych Chin. Oprócz Filipin konkurencyjne roszczenia zgłaszają także Malezja, Wietnam, Brunei i Tajwan.

W programie SAMA uczestniczy ponad 1800 pracowników z krajów uczestniczących, wielu z nich na pokładach okrętów wojennych z Filipin, Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Japonii i Kanady. Manewry odbędą się w południowym regionie Luzon filipińskiej marynarki wojennej, gdzie kwatera główna znajduje się na wybrzeżu Pacyfiku, około 480 kilometrów na południowy wschód od Manili i około 900 kilometrów od wysp Spratly, według filipińskiej marynarki wojennej. PNA.

Pokaz Sama Sama trwa do 13 października.