24 kwietnia, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

W wypadku autobusu w Republice Południowej Afryki zginęło 45 osób

W wypadku autobusu w Republice Południowej Afryki zginęło 45 osób

Siphiwe Sibeko/Reuters

Widok na spalone pozostałości autobusu przewożącego wielkanocnych pielgrzymów z Botswany do Morii po katastrofie w pobliżu Mamatlakala w północnej prowincji Limpopo w Republice Południowej Afryki.CNN

Dziesiątki wiernych zginęło po tym, jak w czwartek w prowincji Limpopo w Republice Południowej Afryki rozbił się autobus jadący na konferencję wielkanocną. Jest to ostatnia tragedia w kraju, w którym niedawne wypadki drogowe pochłonęły wiele ofiar.

South African Broadcasting Corporation (SABC) podała, że ​​w wypadku zginęło 45 osób, a jedyna ocalała, ośmioletnia dziewczynka, została przetransportowana samolotem do szpitala z poważnymi obrażeniami.

Według SABC pasażerami byli pielgrzymi udający się z Gaborone – stolicy sąsiedniej Botswany – do Kościoła Chrześcijańskiego Syjonu w mieście Moria na konferencję wielkanocną.

Do wypadku doszło na przełęczy Mamatlakala pomiędzy Mokopane i Markene. Ze zgłoszenia wynika, że ​​autobus zapalił się po tym, jak przebił się przez barierki i spadł z mostu. Trwa ustalanie przyczyn wypadku.

Departament Transportu Gubernatora w oświadczeniu podał: „Według doniesień kierowca stracił panowanie nad pojazdem, a autobus spadł na skalistą powierzchnię na głębokości około 50 metrów pod mostem i zapalił się”.

W oświadczeniu stwierdzono, że kontynuowane są wysiłki w celu odzyskania ciał zabitych pasażerów.

Siphiwe Sibeko/Reuters

Mężczyzna przechodzi obok uszkodzonej części mostu, gdzie autobus zderzył się z barierkami.

Lokalna administracja stwierdziła: „Niektóre ciała spalono nie do poznania”. Inni „uwięzieni we wraku i inni [are] „Byli rozproszeni na miejscu zdarzenia” – dodała.

Według Florence Radzilani, członkini regionalnego zarządu ds. transportu i bezpieczeństwa społeczności, służbom udało się dotychczas wydobyć z miejsca katastrofy jedynie 12 ciał.

Radzilani Powiedzieć Lokalny kanał informacyjny Newzroom Afrika powiedział, że kiedy w czwartek przybył na miejsce zdarzenia, sytuacja była bardzo zła.

Obejrzyj tę interaktywną treść na CNN.com

READ  Egipcjanie idą do urn w wyborach przyćmionych wojną w Gazie

Razilani powiedział, że władze zorganizowały minibus, który w piątek przetransportował część krewnych na miejsce wypadku, a następnie do szpitala, aby sprawdzić, czy jedyna osoba przeżyła, dodał, że urzędnicy pracowali do wczesnych godzin porannych, aby odzyskać ciała i wrócili na scenę. Scena w piątek.

Radio państwowe Republiki Południowej Afryki poinformowało, że minister transportu Sindisiwe Chikonga powiedział, że rząd odeśle ciała do Botswany.

„Składam najszczersze kondolencje rodzinom dotkniętym tragicznym wypadkiem autobusu w pobliżu Mamatlakali. Nasze myśli i modlitwy są z wami w tym trudnym czasie. W dalszym ciągu nawołujemy do odpowiedzialnej jazdy i zachowania wzmożonej czujności, ponieważ w te Święta Wielkanocne na naszych drogach będzie coraz więcej ludzi weekend” – stwierdził Chikunga w oświadczeniu. „.

Oraz prezydent Republiki Południowej Afryki Cyril Ramaphosa Złożył kondolencje Rządowi Botswany oraz rodzinom i przyjaciołom ofiar wypadku autobusowego.

Ta historia została zaktualizowana o dalsze wydarzenia.