3 marca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

W wieku 80 lat zmarł Maurice Hines, gwiazda Broadwayu i piosenkarz stepujący

W wieku 80 lat zmarł Maurice Hines, gwiazda Broadwayu i piosenkarz stepujący

Zmarł Maurice Hines, gwiazda Broadwayu i brat innej legendy stepowania, Gregory'ego Hinesa. Miał 80 lat.


Morris zmarł w piątek z przyczyn naturalnych w Actors Fund Home w Englewood w stanie New Jersey, ośrodku opieki, w którym mieszkał przez ostatnie lata, potwierdził magazynowi PEOPLE dyrektor wykonawczy domu, Jordan Stroll.


Morris był nominowany do nagrody Tony w 1986 roku za najlepszą rolę aktora pierwszoplanowego w musicalu za rolę w filmie W centrum miasta… jest gorąco! Niektóre z jego innych występów na Broadwayu obejmują lata 80 Ponownie Birdie A ostatnio w 2006 r Gorące stopy, który zaprojektował. Zadebiutował na Broadwayu w 1954 roku Dziewczyna w różowych pończochach.


Pochodzący z Harlemu w stanie Nowy Jork po raz pierwszy zwrócił na siebie uwagę opinii publicznej podczas trasy koncertowej ze swoim ojcem, Maurice'em seniorem i młodszym bratem Gregorym (który zmarł na raka w 2003 roku) w przedstawieniu tanecznym zatytułowanym Heinz, Heinz and Dad. W 1963 roku rodzina wystąpiła razem Program Eda Sullivana.


Tancerz i choreograf Maurice Hines w 1989 roku.

Jacka Mitchella/Getty’ego


W 1984 roku Morris i Gregory zagrali zwaśnionych braci Claya i Sandmana Williamsów w filmie Francisa Forda Coppoli. Klub Bawełnyo słynnym klubie jazzowym w Harlemie.


Na początku swojej kariery występowali jako brat Heinz, ale w ich związku panowały prawdziwe napięcia. Film dokumentalny 2019 Maurice Hines: Przyprowadź ich za Ujawnił, że Gregory i Maurice pokłócili się i nie rozmawiali ze sobą przez 10 lat.


Hines był współreżyserem i choreografem krajowego tournée poświęconego muzycznej biografii Louisa Armstronga satchmo, Razem z produkcją Noc w Hawanie na Kubie.


Nigdy nie przegapisz żadnej historii – subskrybuj Bezpłatny codzienny biuletyn dla ludzi Aby być na bieżąco z najlepszą ofertą LUDZIE, od pikantnych wiadomości o gwiazdach po fascynujące historie interesujące ludzi.


W 2013 roku odbył tournée po wybranych miastach Stanów Zjednoczonych w ramach hołdu dla swojego brata pt Opukiwanie przez życie.


Debbie Allen, przyjaciółka Morrisa, aktorka, producentka, reżyserka, choreografka i była tancerka, złożyła mu hołd. W piątek na Instagramie.


„Maurice Hines, byłaś pierwszą kobietą grającą główną rolę w Guys and Dolls i zawsze będę cenić naszą wspólną podróż” – napisał 73-letni Allen. „Moje łzy wynikają z tego, że nie mogę z tobą porozmawiać ani cię przytulić. Zawsze wypowiem twoje imię. Do zobaczenia po drugiej stronie. 🥲🥲🙏🏼🙏🏼❤️❤️.”

READ  Nia Long Surfaces w LA z Son, mama w Ime Udoka Cheating Scandal. Nia od dawna pojawia się w Los Angeles z synem, mamą w skandalu z oszustwami Ime Udoka