29 lutego, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

W Polsce Elaine Thompson-Hera została pokonana

Pięciokrotna złota medalistka olimpijska Elaine Thompson-Hera z Jamajki przegrała we wtorek w Toronto, zajmując drugie miejsce za rodzinnym miastem Evą Svobodą w biegu na 60 m kobiet podczas Pucharu Copernicus.

Następnie został światowym liderem w Gold Meet World Athletics Indoor Tour po swoim rekordzie kraju 7,00 na Pucharze Orleanu w Svoboda Łódź. Wygrał Düsseldorf o 7.10 w niedzielę i jest niepokonany w tym roku.

Tymczasem Thompson-Hera spróbował ponownie sprawdzić się po wygranej 7,08 w Birmingham w sobotę.

Stali się niesamowicie bliscy. Na oczach rozentuzjazmowanej publiczności Svoboda wyskoczył z bloków kolejnym charakterystycznym startem i wkrótce zaczął opuszczać rywali. Ale zgodnie z oczekiwaniami Thompson-Hera wkrótce zamknął lukę. Gdy Treble gonił mistrza olimpijskiego z Tokio, o włos minął tor, więc Svoboda wygrał zaledwie 0,01.

Thompson-Hera, mistrzyni Europy z 2019 roku w hali 60 m, Thompson-Hera, przebiegła od 7,04 do 7,03, a Polka Pia Skrysovska zajęła trzecie miejsce z wynikiem 7,14 PB.

„Jestem bardzo szczęśliwy”, powiedział Svoboda, który wygrał swój bieg na 7.06. „Walczyłem z Elaine Thompson-Hera. Nadal nie mogę uwierzyć, że wygrałem z nią. Rywalizacja z nią była przyjemnością. Aha”.

Svoboda został teraz silnym medalistą Halowych Mistrzostw Świata w Belgradzie 22, ale nie dał się podnieść.

„Co będzie, będzie” – dodał, dodając, że Thomson-Hera nie zdecydowała jeszcze, czy wziąć udział w światowym wydarzeniu w Serbii. – Oczywiście w Belgradzie wszystko będzie dobrze – powiedział Svoboda. „Myślę, że możemy walczyć o lepszy wynik”.

Pewność siebie Thompson-Hera w sezonie halowym polegała na poprawie startu i marszu u boku Svobody. Powiedział: „Zdecydowanie mi to pomogło, ponieważ wciąż starałem się utrzymać fazę jazdy.

„Wspaniale było z nią konkurować, tak dobrze radzi sobie w domu. Jestem bardzo wdzięczny, że mogę dziś z nią ścigać się i jestem bardzo podekscytowany moim aktorstwem.