23 czerwca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Polska wyjaśnia z FIFA w sprawie play-offów mundialu z Rosją

Logo FIFA pojawi się 5 sierpnia 2020 r. przed jej siedzibą w Zurychu w Szwajcarii. REUTERS / Arnd Wiegmann

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać nieograniczony bezpłatny dostęp do Reuters.com

22 lutego (Reuters) – Polski Związek Piłki Nożnej (PZPN) we wtorek wyjaśnił światowemu organowi zarządzającemu piłką nożną FIFA w sprawie play-offów reprezentacji narodowej na mistrzostwa świata z Rosją w Moskwie w przyszłym miesiącu, po wysłaniu przez Rosję wojsk na obszary secesji Ukrainy .

Prezydent Rosji Władimir Putin oficjalnie uznał w poniedziałek dwa separatystyczne regiony we wschodniej Ukrainie, co wywołało potępienie Zachodu i wywołało obawy przed konfliktem zbrojnym w regionie.

„Polskie Federacje zwróciły się do FIFA o pilne wyjaśnienie kwestii związanych z organizacją turnieju” – poinformował PZPN w komunikacie, który ma nadzieję zapewnić „optymalne warunki dla piłkarzy do przygotowania się i gry w rozgrywkach międzynarodowych”.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać nieograniczony bezpłatny dostęp do Reuters.com

Mecz play-off pomiędzy Rosją a Polską zaplanowany jest na 24 marca, aby wziąć udział w tegorocznych Mistrzostwach Świata w Katarze.

PZPN przyznał, że decyzje polityczne, takie jak ewentualne sankcje wobec Rosji, leżą w gestii urzędników państwowych i organizacji międzynarodowych.

„Jesteśmy jednak świadomi potencjalnych zagrożeń związanych z obecną sytuacją i czekamy na stanowisko urzędników Światowej Federacji” – powiedział.

Sprawa dotyczy Szwecji i Czech, które mogą zmierzyć się z Rosją w Moskwie w finale play-off.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać nieograniczony bezpłatny dostęp do Reuters.com

Relacja Anity Kobilińskiej w Gdańsku, red. Ed Osmond

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

READ  Izrael zawiesza wyjazdy młodzieży do Polski z powodu sporu o edukację o Holokauście