25 kwietnia, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

W piśmie napisanym przez Spotify, Epic Games i inne firmy do Komisji Europejskiej zarzuca się, że Apple „zlekceważył” DMA

W piśmie napisanym przez Spotify, Epic Games i inne firmy do Komisji Europejskiej zarzuca się, że Apple „zlekceważył” DMA

Kredyty obrazkowe: Bryce’a Durbina/TechCruncha

epickie gry, proton, 37 sygnałów Inni programiści wyrazili już swoje niezadowolenie ze sposobu, w jaki Apple zdecydował się dostosować swoje zasady do wymogów nowego rozporządzenia UE, ustawy o rynkach cyfrowych (DMA), nazywając to między innymi „wymuszeniami” i przestrzeganiem przepisów w „złej wierze”. . Rzeczy. Teraz firmy te sformalizowały swoje skargi W piśmie skierowanym do Komisji Europejskiej Wspólnie argumentują, że Apple zlekceważył nowe prawo i wzywają Komisję Europejską do podjęcia „szybkich, terminowych i zdecydowanych działań przeciwko Apple” w celu ochrony programistów.

Nowe zasady DMA firmy Apple zostały szeroko skrytykowane przez programistów i firmy technologiczne, w tym Meta, Mozilla, Microsoftu. Zamiast oferować nowe, bardziej równe warunki działania, na których programiści mogliby z łatwością konkurować z Apple App Store, Apple znalazł sposób, aby zgodnie z prawem zachować zgodność ze szczegółami rozporządzenia, ale nie z jego intencjami. W szczególności wprowadziła podstawową opłatę technologiczną dla programistów, którzy przyjmą zasady DMA, które nakładają na aplikacje dystrybuowane poza App Store obowiązek w dalszym ciągu płacić Apple 0,50 euro za każdą pierwszą instalację roczną przekraczającą próg 1 miliona. To była zła wiadomość dla potencjalnych konkurentów, którzy chcieli stworzyć własne sklepy z aplikacjami lub dystrybuować swoje aplikacje poza murami Apple, aby uniknąć płacenia prowizji.

W nowym piśmie 34 firmy i stowarzyszenia z różnych sektorów zwróciły się do Komisji Europejskiej o podjęcie działań.

„Nowe warunki Apple nie tylko ignorują ducha i literę prawa, ale pozostawione bez zmian stanowią kpinę z DMA i znaczących wysiłków Komisji Europejskiej i instytucji UE na rzecz zapewnienia konkurencyjności rynków cyfrowych”.

W dalszej części listu wskazano, gdzie według firm Apple nie jest zgodny z DMA, zauważając, że system Apple wymagający od programistów wyrażenia zgody na warunki DMA powoduje niepotrzebne komplikacje i zamieszanie, ponieważ oba rozwiązania nie są zgodne, twierdzi. Ponadto ze względu na nową strukturę opłat i podstawowe opłaty technologiczne jasne jest, że niewiele osób zgodzi się na warunki bezpośredniego dostępu do rynku (DMA), twierdzą firmy. Chociaż pojawiło się wiele ostrej krytyki tych warunków, co najmniej jeden programista, firma MacPaw, ogłosiła niedawno, że uzyskała dostęp do warunków w celu dystrybucji subskrypcji oprogramowania Setapp w UE.

READ  Naukowcy stworzyli maleńkie okulary wirtualnej rzeczywistości dla myszy laboratoryjnych, które dały niesamowite rezultaty

Firmy skarżą się również, że Apple „ekrany zastraszające”, zaprojektowane w celu ostrzegania klientów o ryzyku związanym z transakcjami poza sklepem Apple App Store, „wprowadzają w błąd i pogarszają doświadczenia użytkowników, pozbawiając ich prawdziwego wyboru i korzyści płynących z bezpośredniego dostępu do rynku”.

Na koniec w piśmie stwierdza się, że aby DMA było skuteczne, musi umożliwiać alternatywne sklepy z aplikacjami i sideloading — to pierwsze, co według firm Apple utrudnia, a drugie, na które zasady DMA firmy Apple nie pozwalają.

W tym samym czasie Apple opublikowało także plik Biała księga dzisiaj Która definiuje swoje rozwiązania w celu rozwiązania wymaganych przez DMA zmian w prowizjach i wypłatach. W tym miejscu podkreśla bezpieczeństwo i zaufanie, jakie klienci darzą Apple oraz skupienie się na prywatności konsumentów. Krótko mówiąc, stoi na stanowisku, że „iOS nie powinien fizycznie krzywdzić użytkowników” i że wszystkie wysiłki firmy dotyczące zgodności z DMA mają na celu zminimalizowanie wszelkich potencjalnych szkód, jakich mogą doświadczyć użytkownicy.

Wiele wskazuje na to, że Apple może odczuwać presję, ponieważ dzisiaj uchylił także wcześniejszą decyzję uniemożliwiającą normalne działanie Progressive Web Apps na urządzeniach w Unii Europejskiej. the O tym niedawno poinformował „Financial Times”. Orzeczenie Komisji Europejskiej skupiające się na konkurencji na rynku strumieniowego przesyłania muzyki nie byłoby faworyzujące Apple i zamiast tego skutkowałoby karą w wysokości 500 milionów euro na producenta iPhone'a. W odpowiedzi Apple podzielił się szczegółami dotyczącymi sukcesu Spotify na iOS i zauważył, że jego aplikacja została zainstalowana między innymi ponad 119 miliardów razy na urządzeniach Apple.

W odpowiedzi na pismo firm rzecznik Komisji Europejskiej powiedział TechCrunch, że sześciomiesięczny termin dla strażników dla dużych firm technologicznych, takich jak Apple, został wprowadzony nie bez powodu.

„Kiedy w przyszłym tygodniu rozwiązania w zakresie zgodności będą w pełni znane, Komisja i zainteresowane strony muszą je odpowiednio przeanalizować, w pełni, a nie tylko w oparciu o jakieś zapowiedzi” – zauważyli, dodając, że Komisja „bardzo uważnie” przygląda się sposobowi przestrzegania przepisów przez przedsiębiorstwa .

READ  Level 5 wprowadza nową grę Ni no Kuni na Zachodzie – z Crypto i Blockchain, doda NFT

Powiedzieli także, że gdy Komisja Europejska uzyska pełne uprawnienia wykonawcze, „nie zawaha się działać”.