12 czerwca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

W maju Hiszpania i Polska prowadzą europejskie BPA

14 czerwca (listopad odnawialny) – Hiszpania i Polska były dwoma głównymi lokalizacjami, w których ogłoszono w maju Europejską Umowę Zakupu Energii (PPA), zgodnie z raportem opublikowanym przez szwajcarską firmę Pexaburg zajmującą się oprogramowaniem i usługami konsultingowymi.

Liczba podpisanych umów w ubiegłym miesiącu spadła o dwa od kwietnia. Pexaburg wyjaśnił, że ilość megawatów spadła o 63%, ale wynika to z „braku danych”, ponieważ kupujący i sprzedający nie udostępniają publicznie wolumenów.

Poniższa tabela przedstawia najlepiej sprzedających się, kupujących i kraje dla BPA ogłoszonych w Europie w maju.

Najlepsi sprzedawcy BPA (MW) Najlepsi nabywcy BPA (MW) Najlepsze kraje BPA (MW)
Energia kapitałowa (126) Oxpo (187) Hiszpania (221)
EnergiaX (125) Stokraft (126) Polska (125)
NDR (88) Więc energia (50) Szwecja (88)

W swoim miesięcznym raporcie Bexburg wskazał, że główne firmy naftowe stanowią obecnie czwartą co do wielkości branżę inwestującą w BPA. Branża detaliczna i hurtowa oraz energetyka, taka jak produkcja chemiczna, napędzały korporacyjny popyt na BPA przez ostatnie dwa i pół roku, przy czym w pierwszej piątce znalazły się usługi zdrowotne, ropa naftowa i gaz oraz technologie.

Duzi korporacyjni nabywcy rekordów ustanawiający odnawialną energię elektryczną na poziomie BPA w całej Europie napędzają wzrost BPA. W tym roku rynek odnawialnych PPA przekroczy 10 gigawatów, a ponad 5,5 gigawatów zostało już podpisanych w ciągu pięciu lub więcej miesięcy.

READ  Seszeli i Polski do dalszej współpracy w obszarach będących przedmiotem wspólnego zainteresowania