28 marca, 2024

Screener wygrywa zespół szokowy E

Znakomity gol Milana Schreinera w drugiej połowie dał Słowacji niespodziewany start w kampanii Euro 2020, pokonując w Sankt Petersburgu 10-osobową Polskę 2:1.

Słowacja, która była postrzegana jako pomocnicy grupy E, odpadła znacznie szybciej niż Polska i poprowadziła świetną robotę Roberta Macka, stając się pierwszym bramkarzem, który strzelił własnego gola na Mistrzostwach Europy.

Polska wyrównała po przerwie dzięki Carol Linetti, ale mecz został wyeliminowany przez pomocnika Greskorsk Kryzhoviak.

Screener, który wykonał świetną robotę, aby zachować spokój Roberta Lewandowskiego, wywarł decydujący wpływ na drugą końcówkę 69. minuty, gdy Słowacja nadużyła dodatkowego zawodnika.

Okraj Duda trafił w boczną siatkę z szansą pierwszej połowy meczu, nie robiąc nic z otwierającego Maca zawodnika niesamowitym indywidualnym biegiem.

Z piłką po lewej stronie z Kamilem Joswiakiem i Bardosem Peresinskim dla kompanii, Mac wspiął się na tego ostatniego do gałki muszkatołowej i pudła, skacząc ze swojego słupka, a następnie do Schkesnego i do siatki.

Juraj Kukka pochylił się nad próbą z dużej odległości, podczas gdy Słowacja nadal była opanowana przed bramką, z ambitnym wysiłkiem Kriszowaka, aby zmobilizować najlepszą Polskę w pierwszej połowie.

Ale mając tylko 32 sekundy do końca w Polsce w drugiej połowie, Linetti strzelił drugiego najszybszego gola w drugiej połowie meczu o mistrzostwo Europy (Marcel Chorus – 21 sekund dla Rumunii i Niemiec w 1984), zanim pokonał Martina Dubrovkę. Połączenie linkowe między Matthews Clichy i Magiz Ribus.

Dopiero w 62. minucie Krychowiak zobaczył czerwonego, a następnie Jacob Hromada, po odsunięciu, zdobył drugą żółtą.

Screenier, który kontrolował strzał Marka Homsika z rogu Maca, został ukarany w stylu po 10, zanim podjął konsekwentną decyzję w lewym dolnym rogu, która oznaczała drugie zwycięstwo Słowacji w mistrzostwach Europy jako niezależnego narodu.