22 kwietnia, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Polskie PGNiG chce zwiększyć wydobycie gazu przy użyciu AI

Odwiert z szybami zbożowymi znajduje się w Markovola-1, próbnym miejscu odwiertu w pobliżu Kojinis w centralnej Polsce, gdzie polski monopolista gazowy BGNGG ma nadzieję wykryć duże ilości gazu łupkowego 9 lipca 2010 r. REUTERS / Kacper Pempel / Pliki

Polska Grupa Gazowa PGNiG (BGNWA) Polska poinformowała w poniedziałek, że zwiększy swoje rezerwy gazu ze źródeł odnawialnych o 7,3 mld metrów sześciennych w 2021 i 2022 roku przy użyciu sztucznej inteligencji.

Firma poinformowała, że ​​projekt „Smart Field” ma na celu wykorzystanie sztucznej inteligencji do zwiększenia wydobycia udokumentowanych, odnawialnych zasobów gazu w Polsce i obniżenia kosztów wydobycia.

„Wykorzystanie systemu Smart Field (w Polsce) dla pięciu sektorów Poprok, Kozkian-Bronzko, Jalekse i Żuklo wydłuży okres eksploatacji tych sektorów o 10 lat i prawie podwoi ilość wydobywanego gazu” – powiedział Robert Berkowski , wiceprezes.

„Celem Smart Field jest zwiększenie wydobycia udokumentowanych, odnawialnych zasobów gazu w kraju, które w tym czasie wyniesie ponad 30 proc.… 40 proc., 43 proc. do 2022 r.” – powiedział prezes Powell Majewski.

Nasze standardy: Zasady Fundacji Thomson Reuters.

READ  UNEX Poland kończy projekt IDS