9 lutego, 2023

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Vanguard wycofuje się z Koalicji Klimatycznej, uderzając w projekt Net Zero

Vanguard wycofuje się z Koalicji Klimatycznej, uderzając w projekt Net Zero

Vanguard wycofuje się z głównej koalicji finansowej mającej na celu przeciwdziałanie zmianom klimatycznym w czasie, gdy republikanie w USA nasilili ataki na instytucje finansowe, które, jak twierdzą, są wrogo nastawione do paliw kopalnych.

Zarządzając 7,1 bln USD i ponad 30 milionami klientów na dzień 31 października, czoło Jest drugim co do wielkości globalnym menedżerem finansowym po BlackRock. W środę grupa poinformowała, że ​​rezygnuje z inicjatywy Net Zero Asset Managers, której członkowie zobowiązali się do osiągnięcia zerowej emisji dwutlenku węgla netto do 2050 roku.

Vanguard, który przede wszystkim zarządza funduszami pasywnymi, które śledzą indeksy rynkowe, powiedział o pełnym zaangażowaniu sojuszu w walkę Zmiana klimatu doprowadziło do „zamieszania co do opinii poszczególnych firm inwestycyjnych”.

„Zdecydowaliśmy się wycofać z NZAM, abyśmy mogli zapewnić naszym inwestorom jasność co do roli funduszy indeksowych i tego, jak myślimy o zagrożeniach fizycznych, w tym ryzykach związanych z klimatem – i aby było jasne, że Vanguard wypowiada się w sprawach niezależnie zainteresowania” — powiedziała firma z Pensylwanii. Jej oświadczenie jest „ważne dla naszych inwestorów”.

NZAM została założona w grudniu 2020 r. i ma 291 członków zarządzających aktywami o wartości 66 bilionów dolarów według stanu na listopad. W zeszłym roku NZAM dołączył do parasolowej organizacji zajmującej się finansowaniem klimatu, Glasgow Financial Alliance for Net Zero (Gfanz), podczas jej uruchomienia w zeszłym roku pod Marka CarneyaByły prezes Banku Anglii. Awangarda wyłoni się z obu grup.

„Decyzja Vanguard jest godna ubolewania” – napisała agencja w oświadczeniu.

„To niefortunne, że naciski polityczne wpływają na ten krytyczny imperatyw gospodarczy i próbują uniemożliwić firmom skuteczne zarządzanie ryzykiem” – powiedziała Kirsten Snow Spalding z Ceres, koalicji inwestorów i grup ekologicznych oraz współzałożyciel NZAM.

Większość największych na świecie zarządzających aktywami należy do NZAM, w tym BlackRock, State Street, JPMorgan Asset Management oraz Legal & General. Godne uwagi holdingi to Fidelity Investments i Pimco, oba z siedzibą w USA.

READ  Ernst & Young zapłaci 100 milionów dolarów grzywny po tym, jak audytorzy oszukali na egzaminach z etyki

Vanguard powiedział, że ruch trwa od kilku miesięcy. Będzie nadal dostarczać produkty, które używają Inwestycje środowiskowe, społeczne i zarządcze Faktory i produkty zero netto dla inwestorów, którzy ich chcą. Vanguard będzie również nadal pytać firmy, w które inwestuje, jak planować zagrożenia klimatyczne.

W zeszłym miesiącu grupa republikańskich prokuratorów generalnych zwróciła się do Federalnej Komisji Regulacji Energetyki, aby nie odnawiała licencji Vanguard na zakup udziałów w amerykańskich przedsiębiorstwach użyteczności publicznej. Wskazali na jej członkostwo w NZAM jako dowód na to, że próbowała wpływać na politykę firmy, a nie być biernym inwestorem.

Posunięcie to jest częścią większej ofensywy Republikanów na inwestowanie w ESG. Wiele stanów republikańskich wycofało zarządzanie środkami pieniężnymi i inne rachunki inwestycyjne Czarny kamień, której założyciel Larry Fink otwarcie mówił o potrzebie uwzględniania zmian klimatu w inwestycjach. Członkostwo w NZAM było jednym z czynników, które wykorzystał przy tworzeniu dokumentacji, powiedział Glenn Hegar, kontroler stanu Teksas istniejący Organizacje, które oskarżył o „bojkot” paliw kopalnych.

Republikańscy prokuratorzy generalni zażądali również, aby Bank of America, Citigroup, Goldman Sachs, JPMorgan Chase, Morgan Stanley i Wells Fargo przekazały informacje o ich zaangażowaniu w bankowe ramię Jevans.

Grupy ekologiczne oskarżyły Vanguard o dwulicowość po jego ogłoszeniu.

„Vanguard nigdy nie traktował poważnie łagodzenia ryzyka związanego z klimatem” – powiedziała Jessie Waxman, oficer z kampanii finansowania bez paliw kopalnych w Sierra Club. Dla Vanguard „dołączenie do NZAM było tylko ćwiczeniem z zielonego prania”.

Co najmniej dwa fundusze emerytalne, Cbus Super i Bundespensionkasse, opuściły dział posiadaczy aktywów Gfanz, podczas gdy firma doradztwa inwestycyjnego Meketa opuściła inny. Kilka banków z Wall Street, w tym JPMorgan Chase, Morgan Stanley i Bank of America groził odejściem latem, ponieważ obawiali się, że mogą zostać pozwani w związku z coraz bardziej rygorystycznymi zobowiązaniami dotyczącymi usuwania dwutlenku węgla.

READ  Europejski Bank Centralny podnosi stopy procentowe po raz pierwszy od 11 lat: aktualizacje na żywo

Gfanz zgłosił wcześniej podwójnie Jest to zgodne z celami klimatycznymi Organizacji Narodów Zjednoczonych, które wzywają członków do ograniczenia własnych emisji o prawie połowę do 2030 r.

kapitał klimatyczny

Tam, gdzie zmiana klimatu spotyka się z biznesem, rynkami i polityką. Dowiedz się o relacjach Financial Times tutaj.

Zastanawiasz się nad zobowiązaniami Financial Times w zakresie zrównoważonego rozwoju środowiska? Dowiedz się więcej o naszych celach opartych na nauce tutaj