3 marca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Właściciel centrum handlowego PREIT z siedzibą w Filadelfii składa wniosek o ogłoszenie upadłości na podstawie rozdziału 11, zrzekając się 50% udziałów w Fashion District

Właściciel centrum handlowego PREIT z siedzibą w Filadelfii składa wniosek o ogłoszenie upadłości na podstawie rozdziału 11, zrzekając się 50% udziałów w Fashion District

FILADELFIA (WPVI) — PREIT, organizacja będąca właścicielem kilku dużych centrów handlowych w całej dolinie Delaware, złożyła w poniedziałek wniosek o upadłość po raz drugi od wybuchu pandemii.

Część zgłoszenia dotyczy sprzedaży dzielnicy mody w Filadelfii w Center City.

Chociaż portfolio PREIT nadal obejmuje lokalne centra handlowe, takie jak Cherry Hill Mall, Plymouth Meeting Mall i Willow Grove Park, najnowsze zgłoszenie na podstawie rozdziału 11 przekazuje pełną własność dzielnicy Fashion District deweloperowi Macerichowi z Santa Monica.

Chociaż nie ma opinii publicznej na temat solidnego planu ani podpisanego kontraktu, przyszłe plany dotyczące tej nieruchomości mogą obejmować wartą miliard dolarów arenę NBA dla drużyny 76ers.

Na razie urzędnicy PREIT poinformowali najemców, sprzedawców i pracowników Fashion District, że w najbliższej przyszłości ta inwestycja nie będzie ich dotyczyć.

Tymczasem wielu kupujących, z którymi rozmawialiśmy, twierdzi, że zakupy online są zbyt wygodne, aby się im oprzeć.

„Dla mnie to głównie internet” – mówi John Connor z Exton. „Mieszkam w Exton. Exton Mall jest prawie puste, więc jeśli pójdziesz do centrum handlowego, trafisz do King of Prus”.

„Połowę rzeczy zamawiam przez internet, bo nie mam czasu” – dodaje Grace Presley z Północnej Filadelfii.

Według opublikowanych raportów urzędnicy PREIT mają nadzieję, że ta reorganizacja finansowa, obejmująca sprzedaż nieruchomości Fashion District, zmniejszy zadłużenie spółki o 880 mln dolarów, dzięki czemu pozostałe obiekty będą miały lepszą pozycję do konkurowania ze światem zakupów online.

READ  Toyota ma więcej złych wiadomości dla właścicieli samochodów