31 maja, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Ukraińskiemu wysiłkowi wojennemu pomogło przybycie amerykańskich czołgów Abrams, podczas gdy Ukraina twierdzi, że dowódca rosyjskiej floty zginął

Ukraińskiemu wysiłkowi wojennemu pomogło przybycie amerykańskich czołgów Abrams, podczas gdy Ukraina twierdzi, że dowódca rosyjskiej floty zginął

pierwszy Amerykańskie czołgi Abrams Obecnie wystrzeliwuje na terytorium Ukrainy, gdzie siły ukraińskie twierdzą, że zadały ciężki cios dowództwu rosyjskiej Floty Czarnomorskiej.

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski Potwierdził przybycie czołgów w aplikacji komunikacyjnej Telegram: „Dobre wieści od ministra (obrony Rustama) Umarowa. Abrams jest już na Ukrainie i przygotowuje się do wzmocnienia naszych brygad”.

Nie podano liczby dostarczonych czołgów.

Jest to pierwszy z 31 czołgów M1 Abrams obiecanych przez administrację Bidena i pojawi się kilka miesięcy wcześniej niż wstępne szacunki. Dołączają do czołgów rozmieszczonych już przez partnerów NATO, m.in Lamparty produkcji niemieckiej oraz brytyjscy Challengers, którzy przybyli wiosną ubiegłego roku.

Są najnowsze Ciężka broń wysłana przez Stany Zjednoczone Podczas gdy Ukraina kontynuuje karny kontratak mający na celu przebicie się przez obronę na kontrolowanym przez Rosję terytorium na południu i wschodzie kraju.

Główny czołg bojowy M1A1 Abrams armii australijskiej strzela do celu podczas demonstracji z użyciem ognia na żywo w bazie wojskowej Puckapunyal na północ od Melbourne, 9 maja 2019 r.

William West/AFP za pośrednictwem Getty Images


Jest to bitwa, która była kosztowna dla obu stron wojny – nie tylko pod względem sprzętu, ale także z powodu ogromnych strat żołnierzy – bez znaczących postępów sił ukraińskich na lądzie.

Ostatnią stratą Rosji jest atak dowódcy floty czarnomorskiej na jej kwaterę główną, twierdzą ukraińskie siły specjalne Na okupowanym Krymie Piątek.

Urzędnicy twierdzą, że dowódca Wiktor Sokołow zginął wraz z 33 innymi wyższymi oficerami.

W Pentagonie urzędnik amerykański powiedział, że chociaż nie ma jednoznacznego potwierdzenia śmierci Sokołowa, wydaje się, że dowódca floty zginął, poinformował David Martin z CBS News.

Jak dotąd nie ma odpowiedzi ze strony Moskwy w sprawie tego zarzutu. Jeśli jednak to prawda, byłby to poważny cios dla rosyjskiej machiny wojennej – nie tylko zabicie jednego z najwyższych oficerów w kraju, ale jeden z najodważniejszych ataków w historii na terytorium okupowane przez Rosję, z dala od pól bitewnych samej Ukrainy. .

Jeśli chodzi o czołgi Abrams, Waszyngton niechętnie wysyłał je na pola bitew Ukrainy w obawie, że posunięcie to doprowadzi do eskalacji napięć z prezydentem Rosji Władimirem Putinem.

I po amerykańskich urzędnikach Zapewnił Martina Administracja Bidena obiecała Zełenskiemu dostawę rakiet dalekiego zasięgu wyposażonych w amunicję kasetową, znanych jako ATACMS – Army Taktyczne Systemy Rakietowe. Ma zasięg do 300 km i można go wystrzelić z mobilnych wyrzutni rakiet HIMARS używanych już przez ukraińskie wojsko.

Rakiety umożliwiłyby Ukrainie uderzenie w rosyjskie linie zaopatrzenia i centra dowodzenia poza liniami frontu, co jest rodzajem dostępu, jaki wojsko już udowodniło.

READ  Rosja twierdzi, że intensyfikuje swoje operacje, ponieważ na Ukrainę spada coraz więcej pocisków”