24 maja, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Ukraińcy twierdzą, że zwycięstwo Rosji w Chasiowie Jarze zagrozi „ostatniemu bastionowi” w obwodzie donieckim – POLITICO

Ukraińcy twierdzą, że zwycięstwo Rosji w Chasiowie Jarze zagrozi „ostatniemu bastionowi” w obwodzie donieckim – POLITICO

Chasev Yar to miasto o znaczeniu strategicznym, położone 10 kilometrów od Bachmuta. Położony na imponujących wysokościach, służy do obrony i daje kontrolę nad okolicą. Obecnie znajduje się pod pełną kontrolą Kijowa, ale podlega także… Ciągły atak sił rosyjskich.

„To dominująca wysokość w regionie i jej opanowanie pozwoli rosyjskim najeźdźcom, jeśli uda im się to osiągnąć, znacznie uprościć natarcie w kierunku Kostyantyniewki oraz w kierunku Słowiańska i Kramatorska” – powiedział Wołoszyn.

Wołoszyn dodał, że Kreml nakazał zajęcie Czasiewa Jaru przed 9 maja, dniem, w którym Rosja świętuje zwycięstwo Związku Radzieckiego w II wojnie światowej i który jest świętym dniem dla rosyjskiej propagandy wojskowej, która desperacko potrzebuje osiągnięcia wielkiego zwycięstwa front wojenny.

Rosyjscy blogerzy wojskowi Niektórzy Czasiew Jar stanowi ważny kamień milowy na drodze do okupacji całego obwodu donieckiego i osiągnięcia jednego z „głównych celów operacji specjalnej, którą wyznaczył dla nich Putin”.

Jak dotąd siły ukraińskie „dosłownie wkopywały się w ziemię”, aby odpierać codzienne ataki wroga, powiedział naczelny dowódca armii ukraińskiej Ołeksandr Syrski. – stwierdził w oświadczeniu Niedziela.

Siły rosyjskie wykorzystywały swoją przewagę liczebną do organizowania ataków w małych grupach przy wsparciu artylerii i lotnictwa, niszczenia budynków cywilnych i niezbędnej infrastruktury za pomocą bomb lotniczych i artylerii, a następnie wysyłania swoich sił do szturmu wzmocnionych pozycji ukraińskich. Rosja przerzuciła niedawno swoje siły z pobliskiego regionu Liman do Chasev Yar.

READ  Według lokalnej witryny monitorującej policja w Sankt Petersburgu aresztowała co najmniej 350 protestujących przeciwko wojnie