24 kwietnia, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Ukraina ogłosiła, że ​​unieruchomiła jedną trzecią rosyjskiej Floty Czarnomorskiej po zatopieniu kolejnego okrętu wojennego

Ukraina ogłosiła, że ​​unieruchomiła jedną trzecią rosyjskiej Floty Czarnomorskiej po zatopieniu kolejnego okrętu wojennegoCNN

Ukraina Twierdzi, że obecnie unieruchomiła jedną trzecią rosyjskiej Floty Czarnomorskiej po tym, jak wywiad wojskowy poinformował, że zatopił kolejny rosyjski okręt wojenny Atak dronów morskich W środę u wybrzeży Krymu.

Zaatakowano rosyjski okręt desantowy „Car Kunikow”. Dron MAGURA V5 Ukraińska agencja wywiadu wojskowego podała w aplikacji Telegram, że przed zatonięciem statek zrobił „poważne dziury” w lewej burcie.

„Ukraina unieszkodliwiła jedną trzecią rosyjskiej Floty Czarnomorskiej podczas inwazji na dużą skalę” – powiedziały CNN Ukraińskie Siły Zbrojne po środowym ataku.

Jest to zgodne z twierdzeniami Ukrainy z zeszłego tygodnia, że ​​unieruchomiła ona około 33% rosyjskich okrętów wojennych, co stanowi 24 unieruchomione statki i jeden okręt podwodny. Według ukraińskiego spisu desantowiec „Cesarz Kunikow” będzie 25. unieruchomionym statkiem.

W oświadczeniu podano, że środowy atak został przeprowadzony przez należącą do tej agencji Jednostkę Sił Specjalnych „Grupa 13” we współpracy z ukraińskimi siłami bezpieczeństwa i obrony.

Pora nocna Zrzuty ekranu Zdjęcia dostarczone przez Ukrainę pokazały drona morskiego zmierzającego w stronę statku Cesar Kunikow, zanim ze statku uniosła się ogromna kolumna dymu.

CNN nie było w stanie samodzielnie zweryfikować twierdzeń Ukrainy. Kreml odmówił komentarza w sprawie zgłoszonego ataku.

Dodał: „Ma to związek z przebiegiem specjalnej operacji wojskowej, więc leży w kompetencjach MON. Sugeruję odniesienie się do wypowiedzi naszych kolegów wojskowych. „Nie mogę nic na ten temat powiedzieć” – powiedział na konferencji prasowej rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow.

Środowy atak jest najnowszym z serii ukraińskich ataków na rosyjską marynarkę wojenną, ponieważ stanowi próbę przeprowadzenia strategicznych i symbolicznych ataków na siły rosyjskie, które zaanektowały Krym w 2014 roku.

W miarę jak zbliża się druga rocznica rosyjskiej inwazji na Ukrainę na dużą skalę, linie frontu od miesięcy pozostają w większości statyczne. Ale od zeszłego roku Ukraina tak Wyśrodkowany W stronę Morza Czarnego, twierdząc, że jego ataki na Krym i rosyjskie statki mają na celu odizolowanie półwyspu i utrudnienie Rosji kontynuowania operacji wojskowych na kontynencie ukraińskim.

READ  Nadzieje Ukrainy w UE rosną, gdy przywódcy bloku zgadzają się na nominację kandydata

Yoruk Isik – Reuters

Ukraina podała, że ​​statek „Car Kunikow”, pokazany na zdjęciu w Stambule w Turcji w 2020 r., został zniszczony w wyniku ataku dronów morskich.

Na początku tego miesiąca Ukraina poinformowała, że ​​zatopiła statek IwanowiecJest to rosyjski okręt rakietowy również na Morzu Czarnym. To był jej najgłośniejszy atak Moskwa W kwietniu 2022 r. zmusza Rosję do zmiany sposobu działania w pobliżu obszarów kontrolowanych przez Ukraińców.

Po ataku na Iwanowiec CNN przeprowadziła wywiad z ukraińską jednostką dronów morskich, która stała za atakiem w pobliżu ukraińskiego miasta portowego Odessa. Jeden z pilotów dronów odpowiedzialnych za atak powiedział CNN, że w ataku użyto 10 dronów MAGURA, z których sześć uderzyło w rosyjski okręt wojenny i ostatecznie go zatopiło.

Drony MAGURA mają zaledwie kilka metrów długości i działają na skuterach wodnych – powiedział CNN na początku tego roku pilot z jednostki specjalnej ukraińskiej Agencji Wywiadu Obronnego.

Ma jednak duży zasięg wynoszący około 800 kilometrów (około 500 mil), więc jednostki wojskowe mogą wystrzeliwać drony z szerokich połaci ukraińskiego wybrzeża w celu przeprowadzania misji przeciwko celom na Krymie.

Kijów coraz częściej wykorzystuje drony, aby wyrównać szanse z Rosją. Były ukraiński generał Walerij Założny podkreślił znaczenie dronów W artykule redakcyjnym CNN Napisano wcześniej w tym miesiącu, zanim to było Został usunięty ze stanowiska W zeszłym tygodniu prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski.

„To właśnie te systemy bezzałogowe – takie jak drony – wraz z innymi rodzajami zaawansowanej broni stanowią dla Ukrainy najlepszy sposób na uniknięcie wciągnięcia w wojnę pozycyjną, w której nie mamy przewagi” – napisał Załoznyj.

Jeden z ukraińskich pilotów dronów powiedział CNN, że drony oferują przewagę na Morzu Czarnym, ponieważ „są bardzo trudne do zauważenia”, a ich niewielkie rozmiary utrudniają Rosji namierzenie ich, natomiast drony mogą łatwiej namierzać okręty wojenne.

READ  Projekty banknotów dla króla Karola III odsłonięte przez Bank of England | Bank Anglii

„Żaden okręt wojenny nie byłby w stanie manewrować tak jak te drony” – dodał pilot.