13 kwietnia, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Wychodzą szczegóły dotyczące ofiar masowych morderstw w Kanadzie

Wychodzą szczegóły dotyczące ofiar masowych morderstw w Kanadzie

  • Napisane przez Nadine Youssef
  • Wiadomości BBC, Toronto

Źródło obrazu, Prawnicy AAPC

Skomentuj zdjęcie,

Dhanushka Wickramasinghe (z lewej) z żoną i czwórką dzieci

Ojciec ze Sri Lanki, który przeżył masowe morderstwo swojej rodziny w Kanadzie, powiedział, że w środę wrócił z pracy do domu i stwierdził, że zamordowano jego żonę i czworo dzieci.

Dhanushka Wickramasinghe, lat 34, również została zaatakowana, ale udało jej się obezwładnić podejrzanego.

Obecnie dochodzi do siebie w szpitalu po kontuzji oka i jednej ręki.

19-letni student ze Sri Lanki, który mieszkał z rodziną, został oskarżony o morderstwo.

Nowe szczegóły nocy, w której zamordowano rodzinę Wickramasinghe, wyszły na jaw dzięki serii wywiadów medialnych z Bhante Sunithą, mnichem rezydentem lokalnego klasztoru buddyjskiego w Ottawie, do którego uczęszczała rodzina.

Sunitha, która w czwartek odwiedziła ojca w szpitalu, powiedziała, że ​​jest „bardzo zszokowany” tym, co się stało.

Policja w Ottawie znalazła zwłoki rodziny w ich domu na przedmieściach Barrhaven po otrzymaniu wezwań alarmowych wykonanych w środę około godziny 22:52 czasu lokalnego (03:52 GMT).

Wezwania nadeszły po tym, jak mężczyzna, później zidentyfikowany jako Wickramasinghe, krzyczał do sąsiadów o pomoc, powiedział Eric Stubbs, szef policji w Ottawie.

Następnie funkcjonariusze znaleźli ciała żony pana Wickramasinghe, 35-letniej Darshani Dilanthiki Ekanayake i ich czwórki małych dzieci: siedmioletniej Inuki Wickramasinghe, czteroletniej Ashwini Wickramasinghe, trzyletniej Ranayi Wickramasinghe i Kelly Wickramasinghe. Dwa miesiące.

Policja znalazła także ciało Amarakoonmudiayansela Ge Gamini Amarakoona, lat 40, znajomego, który mieszkał z rodziną.

Rodzina Wickramasinghe była przybyszami do Kanady. Narada Koditwako, były prezes Kanadyjskiego Stowarzyszenia Sri Lanki w Ottawie, powiedział reporterom, że przybyli tu w zeszłym roku.

Wyjaśnienie wideo,

Zobacz: „Leczenie jest bardzo trudne” – burmistrz Ottawy

W wywiadzie dla CBC pan Sunitha opisał ich jako dobrych ludzi, którzy często pomagali w miejscowej świątyni.

„To niewinni i bardzo pomocni ludzie. To nie ma znaczenia [who would ask] Aby uzyskać od nich pomoc” – powiedział.

Febrio De Zoysa, międzynarodowy student ze Sri Lanki, został bez incydentów aresztowany w domu i oskarżony o morderstwa, które według policji zostały popełnione przy użyciu „przedmiotu przypominającego nóż”.

W czwartek Algonquin College w Ottawie wydał dla mediów oświadczenie, w którym potwierdził, że pan de Zoysa zapisał się do ich uczelni, a ostatnim semestrem, w którym będzie uczęszczał, była zima 2023 r.

W oświadczeniu opublikowanym na Facebooku Konsulat Generalny Sri Lanki w Toronto złożył kondolencje rodzinie i przyjaciołom ofiar.

Ostrzegł także rodziców osób studiujących za granicą ze Sri Lanki, aby „zwracali większą uwagę na swoje dzieci podczas przeprowadzki i integracji” w obcym kraju, takim jak Kanada.

Policja nie ustaliła motywu zbrodni, twierdząc, że rodzina była „niewinnymi ofiarami”, a śledztwo jest w toku.

W czwartek De Zoysa po raz pierwszy stanął przed sądem w Ottawie, gdzie został formalnie oskarżony o sześć zarzutów morderstwa pierwszego stopnia i jedno usiłowanie morderstwa.

W sobotę odbędzie się czuwanie w intencji rodziny, a w ramach kampanii GoFundMe rozpoczętej przez Kongres Buddyjski Kanady na rzecz Wickramasinghe do piątkowego popołudnia zebrano ponad 53 000 dolarów kanadyjskich (39 300 dolarów, 30 500 funtów).

READ  Polski parlament wybiera Donalda Tuska na premiera – DW – 11.12.2023