25 maja, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Ujawnienie informacji o holdingach Nvidii powoduje gwałtowny wzrost akcji spółek zajmujących się sztuczną inteligencją o małej kapitalizacji

Ujawnienie informacji o holdingach Nvidii powoduje gwałtowny wzrost akcji spółek zajmujących się sztuczną inteligencją o małej kapitalizacji

Z wyjątkiem Arm, którego wartość rynkowa niedawno przekroczyła 130 miliardów dolarów, akcje spółek wspieranych przez Nvidię wzrosły w czwartek po złożeniu wniosku 13F, formularza, który muszą złożyć instytucjonalni zarządzający inwestycjami nadzorujący aktywa o wartości co najmniej 100 milionów dolarów.

Żadna z tych inwestycji nie zaskoczy jednak nikogo, kto poświęcił czas na przeglądanie starych doniesień i plików. Mania sztucznej inteligencji przechodzi fazę irracjonalnego entuzjazmu, a inwestorzy rzucają się na wszystko w kosmosie.

Żadna akcja nie jest gorętsza od Nvidii, która we wtorek wyprzedziła Amazon pod względem kapitalizacji rynkowej, a następnie Alphabet w środę, stając się trzecią najcenniejszą firmą w Stanach Zjednoczonych, zaraz za Apple i Microsoftem. Akcje Nvidii wzrosły o ponad 200% w ciągu ostatnich 12 miesięcy w związku z pozornie nieograniczonym popytem na chipy AI, które obsługują potężne modele AI od Google, Amazon, OpenAI i innych.

Akcje spółki SoundHound, która wykorzystuje sztuczną inteligencję do przetwarzania mowy i rozpoznawania głosu, wzrosły w czwartek o 68% po tym, jak Nvidia ujawniła w momencie zgłoszenia udziały wynoszące 3,7 mln dolarów. Nvidia Zainwestowałem w SoundHound W 2017 r. w ramach rundy inwestycyjnej o wartości 75 mln dolarów.

SoundHound wszedł na giełdę poprzez spółkę celowo przejętą w 2022 roku, a Nvidia została uznana za inwestora strategicznego w tym przedsięwzięciu. Punkt mocy.

Nano-X wykorzystuje sztuczną inteligencję w obrazowaniu medycznym. Ujawnienie przez Nvidię inwestycji o wartości 380 000 dolarów w spółkę spowodowało, że w czwartek akcje spółki wzrosły o 59%. Zaangażowanie Nvidii sięga lat wstecz Inwestycja projektowa w Zebra Medical, izraelski start-up zajmujący się obrazowaniem medycznym. Nano X nabyty Zebry w 2021 roku.

Akcje TuSimple, niezależnej firmy transportowej, wzrosły w czwartek o 40% po ujawnieniu 3-milionowych udziałów Nvidii. Wzrost wartości akcji spółki następuje po miesiącu Ogłaszać Firma planuje wycofać się z giełdy Nasdaq ze względu na „znaczną zmianę na rynkach kapitałowych” od czasu pierwszej oferty publicznej w 2021 r. TuSimple zadebiutował po cenie 40 dolarów za akcję, a obecnie jest notowany po około 50 centach.

READ  Inflacja w Tokio, decyzja Banku Japonii w sprawie stóp procentowych

„W związku z tym Specjalna Komisja ustaliła, że ​​korzyści z pozostania spółką notowaną na giełdzie nie uzasadniają już kosztów” – stwierdził TuSimple w oświadczeniu z 17 stycznia. „Firma przechodzi transformację i według niej poradzi sobie lepiej jako spółka prywatna niż spółka notowana na giełdzie”.

Nvidia Zainwestowałem w TuSimple W 2017 roku, cztery lata przed IPO.

Nvidia niedawno przejęła udziały w firmie biotechnologicznej Recursion. Podobnie jak TuSimple, rekurencja Upubliczniony zostanie w 2021 roku, ale Nvidia kupiła go dwa lata później w drodze tak zwanej prywatnej inwestycji w kapitał publiczny (PIPE). Nvidia kupiła akcje warte 50 milionów dolarów 2023 Jak wynika z dokumentów, zainwestowano obecnie 76 milionów dolarów.

Akcje Recursion wzrosły w czwartek o 15%.

Wyniki finansowe Nvidii zostaną w pełni ujawnione w przyszłym tygodniu, kiedy firma ogłosi swoje kwartalne zyski. Analitycy spodziewają się wzrostu przychodów rok do roku o ponad 200% do ponad 20 miliardów dolarów.

Jak ujawniono pod koniec środy, najnowsze inwestycje firmy będą prawdopodobnie znacznie większe niż poprzednie zakłady, ponieważ stanowią one sedno boomu na sztuczną inteligencję. W ostatnich latach Nvidia wspierała start-upy AI, w tym Cohere, Hugging Face, CoreWeave i Perplexity.

„Sztuczna inteligencja zmienia sposób, w jaki konsumenci uzyskują dostęp do informacji” – powiedział Jonathan Cohen, wiceprezes ds. badań stosowanych w Nvidii, w Perplexity. reklama Dzięki rundzie finansowania wynoszącej 73,6 miliona dolarów z zeszłego miesiąca „światowej klasy zespół Perplexity buduje zaufaną platformę badawczą opartą na sztucznej inteligencji, która pomoże przyspieszyć tę transformację”.

On ogląda: Perplexity AI ma konkurować z Google