26 września, 2023

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

UE ostrzega, że ​​polskie regiony mogą stracić fundusze w strefach wolnych od LGPT

Ludzie biorą udział w wiecu „Marsz Równości” na rzecz społeczności LGBT w Warszawie 19 czerwca 2021 r. Lokatorzy / Cockpar Pemble

WARSZAWA, 6 września (Reuters) – Komisja Europejska napisała do pięciu polskich rad regionalnych, wzywając je do wycofania zawiadomień o finansowaniu „wolnym od LGPT”, co potwierdziła w poniedziałek jedna z dotkniętych rad.

Organ wykonawczy UE jest skłócony z Polską i Węgrami w kwestiach od praw LGBT po wolność prasy. W lipcu wszczęła postępowanie prawne przeciwko obu krajom za rzekomą dyskryminację homoseksualistów. Czytaj więcej

Polscy działacze LGBT udostępnili skany listu w mediach społecznościowych, a w poniedziałek rzecznik województwa lubelskiego potwierdził jego otrzymanie. Rzecznik Komisji Europejskiej w Warszawie również potwierdził, że list został wysłany.

Komisja chce nalegać na ogłoszenie LGBTIQ-

Wolne/Niechciane Terytoria, Miejsce Pracy lub Usługi to działanie przeciwko wartościom określonym w Artykule 2 Umowy UE.

Dodał, że dodatkowe fundusze zostaną wstrzymane w ramach funduszu odzyskiwania COVID okręgu wyborczego, ponieważ oczekuje się na odpowiedzi regionów na obawy Komisji.

Fundusze są częścią REACT-EU (Pomoc w odzyskiwaniu i umorzeniu terytoriów Europy), zestawu dodatkowych funduszy konsolidacyjnych, w ramach którego dla Polski przeznaczono łącznie 1,5 mld euro.

„W tej chwili (list) jest analizowany w celu przygotowania odpowiedzi” – powiedział Lubelski w e-mailu do rzecznika regionalnego.

Zarówno województwo lubelskie, jak i małopolskie głosowały ostatnio za odrzuceniem „ideologii LGBT”. Czytaj więcej

Prawa homoseksualne są kwestią głęboko dzielącą, zwłaszcza w katolickiej Polsce.

Wielu religijnych konserwatystów postrzega walkę o równość LGBT jako atak na tradycyjne wartości. W 2019 r. kilka władz lokalnych ogłosiło się ideologami spoza LGBT, starając się zakazać promowania homoseksualizmu i innych mniejszościowych tożsamości seksualnych, zwłaszcza w szkołach.

Rzecznik Komisji Europejskiej nie był od razu dostępny do komentowania. Polskie Ministerstwo Finansów i Polityki Regionalnej nie odpowiedziało od razu na prośbę o komentarz.

READ  Samolot pełen środków medycznych poleci z Tennessee do Polski

Polska rozgniewała Brukselę, twierdząc, że jej trybunał konstytucyjny powinien rozstrzygnąć, czy jej konstytucja ma pierwszeństwo przed prawem UE.

Wśród prawa unijnego najważniejsza jest kluczowa zasada integracji z UE, a unijny komisarz ds. gospodarczych Paulo Gentiloni wezwał Polskę do przyjęcia planu wydatków na fundusz naprawczy. Czytaj więcej

Raport Anny Vladorsak-Chemchuk w Warszawie i Fu Yun Cie w Brukseli, Alana Charlischa; Montaż przez Dana Kreplera

Nasze standardy: Zasady Fundacji Thomson Reuters.