22 kwietnia, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

UE ostrzega, że ​​polskie regiony mogą stracić fundusze w strefach wolnych od LGPT

Ludzie biorą udział w wiecu „Marsz Równości” na rzecz społeczności LGBT w Warszawie 19 czerwca 2021 r. Lokatorzy / Cockpar Pemble

WARSZAWA, 6 września (Reuters) – Komisja Europejska napisała do pięciu polskich rad regionalnych, wzywając je do wycofania zawiadomień o finansowaniu „wolnym od LGPT”, co potwierdziła w poniedziałek jedna z dotkniętych rad.

Organ wykonawczy UE jest skłócony z Polską i Węgrami w kwestiach od praw LGBT po wolność prasy. W lipcu wszczęła postępowanie prawne przeciwko obu krajom za rzekomą dyskryminację homoseksualistów. Czytaj więcej

Polscy działacze LGBT udostępnili skany listu w mediach społecznościowych, a w poniedziałek rzecznik województwa lubelskiego potwierdził jego otrzymanie. Rzecznik Komisji Europejskiej w Warszawie również potwierdził, że list został wysłany.

Komisja chce nalegać na ogłoszenie LGBTIQ-

Wolne/Niechciane Terytoria, Miejsce Pracy lub Usługi to działanie przeciwko wartościom określonym w Artykule 2 Umowy UE.

Dodał, że dodatkowe fundusze zostaną wstrzymane w ramach funduszu odzyskiwania COVID okręgu wyborczego, ponieważ oczekuje się na odpowiedzi regionów na obawy Komisji.

Fundusze są częścią REACT-EU (Pomoc w odzyskiwaniu i umorzeniu terytoriów Europy), zestawu dodatkowych funduszy konsolidacyjnych, w ramach którego dla Polski przeznaczono łącznie 1,5 mld euro.

„W tej chwili (list) jest analizowany w celu przygotowania odpowiedzi” – powiedział Lubelski w e-mailu do rzecznika regionalnego.

Zarówno województwo lubelskie, jak i małopolskie głosowały ostatnio za odrzuceniem „ideologii LGBT”. Czytaj więcej

Prawa homoseksualne są kwestią głęboko dzielącą, zwłaszcza w katolickiej Polsce.

Wielu religijnych konserwatystów postrzega walkę o równość LGBT jako atak na tradycyjne wartości. W 2019 r. kilka władz lokalnych ogłosiło się ideologami spoza LGBT, starając się zakazać promowania homoseksualizmu i innych mniejszościowych tożsamości seksualnych, zwłaszcza w szkołach.

Rzecznik Komisji Europejskiej nie był od razu dostępny do komentowania. Polskie Ministerstwo Finansów i Polityki Regionalnej nie odpowiedziało od razu na prośbę o komentarz.

READ  Ukraińskie ciężarówki utknęły, bo polskie firmy transportowe uniemożliwiają im przekroczenie granicy

Polska rozgniewała Brukselę, twierdząc, że jej trybunał konstytucyjny powinien rozstrzygnąć, czy jej konstytucja ma pierwszeństwo przed prawem UE.

Wśród prawa unijnego najważniejsza jest kluczowa zasada integracji z UE, a unijny komisarz ds. gospodarczych Paulo Gentiloni wezwał Polskę do przyjęcia planu wydatków na fundusz naprawczy. Czytaj więcej

Raport Anny Vladorsak-Chemchuk w Warszawie i Fu Yun Cie w Brukseli, Alana Charlischa; Montaż przez Dana Kreplera

Nasze standardy: Zasady Fundacji Thomson Reuters.