24 maja, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Tyrese Haliburton – Fan w Milwaukee nazwał brata rasistowskim obelgą

Tyrese Haliburton – Fan w Milwaukee nazwał brata rasistowskim obelgą

MILWAUKEE — Obrońca Pacers, Tyrese Haliburton, powiedział, że jego młodszy brat został wyzwany przez kibica słowem na „N”, gdy siedział na trybunach podczas pierwszego meczu pierwszej rundy play-offów drużyny Bucks w Milwaukee w stanie Indiana.

Haliburton omówił incydent podczas konferencji prasowej po meczu, po zwycięstwie Pacers 125-108 w drugim meczu, które odbyło się we wtorek wieczorem.

„Mój młodszy brat był tego dnia na trybunach i był nazywany słowem na N” – powiedział Haliburton. „Ważne było dla nas, jako rodziny, aby się tym zająć. Ważne było, abyśmy o tym porozmawiali, ponieważ nie było to właściwe dla nikogo w naszej rodzinie. Ważne było, aby moja rodzina była tu teraz. Młodszy brat poradził sobie z tym właściwa droga.”

Haliburton urodził się około 90 mil od Milwaukee w Oshkosh w stanie Wisconsin. Ma trzech braci (dwóch starszych i jednego młodszego) i powiedział, że jego najbliższa rodzina była z nim w mieście na początku play-offów. To jego pierwszy występ w fazie play-off w swoim rodzinnym stanie.

Zapytany o swoje wrażenia z powrotu do Wisconsin na początek serii, Haliburton zrobił pauzę na kilka sekund, zanim zaczął odpowiadać. Potrząsał głową, gdy zaczął odpowiadać na temat tego, jak dobrze uczęszcza jego rodzina, zanim powstrzymał się i wspomniał o rasistowskim obelgach.

Bucks zostali zapytani o komentarz Haliburtona po wtorkowym meczu.

Rzecznik Bucks odpowiedział: „Przedstawiciel obsługi gości stadionu poinformował, że podczas niedzielnego meczu niewielka liczba gości nie zajęła swoich miejsc”. „Przedstawiciel obsługi gości poprosił grupę o przeniesienie jednej sekcji na właściwe miejsca, po czym członek grupy oświadczył przedstawicielowi, że jedna z osób siedzących przed nim użyła w stosunku do niego obraźliwego języka. Oskarżona grupa zaprzeczyła oskarżeniom i zajęli właściwe miejsca; nie zgłoszono żadnych dalszych incydentów.

READ  Pojawia się Jon Gruden z uroczą fryzurą i przepraszającą wymówką

„Poważnie podchodzimy do środowiska naszych fanów i zależy nam na zapewnieniu bezpiecznego doświadczenia”.

Halliburton powiedział, że jego zespół „wykonał dobrą robotę, poruszając się w tym środowisku” i dodał: „Rozmowa [in the stands]„W sezonie zasadniczym jest tu przyjaźnie, ponieważ jestem chłopcem z rodzinnego miasta, ale gdy odwiedzasz to środowisko, jest trochę inaczej”.