28 września, 2023

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Trener operatorów Kentucky Derby Saffie Joseph Jr.  Po „niezwykle niezwykłej” śmierci konia wyścigowego

Trener operatorów Kentucky Derby Saffie Joseph Jr. Po „niezwykle niezwykłej” śmierci konia wyścigowego

(CNN) Firma, która prowadzi słynne Kentucky Derby, zawiesiła trenera koni wyścigowych Savvy’ego Josepha Jr. na czas nieokreślony po śmierci dwóch „wyjątkowo nieprzyzwyczajonych” koni – co oznacza, że ​​jeden z jego innych koni nie mógł biec zgodnie z planem w Kentucky Derby w sobotę.

Czwartkowa decyzja Churchilla Downsa zapadła po tym, jak Joseph wytrenował dwa konie, zmarł nagle Z tego, co powiedzieli urzędnicy, z nieznanych powodów, na torze wyścigowym firmy o tej samej nazwie w Louisville w sobotę i wtorek.

Zawieszenie Josepha, jak twierdzi firma, oznaczało, że Lord Miles, kolejny koń, którego trenuje, został wykreślony z sobotnich Kentucky Derby – pierwszego etapu prestiżowej Triple Crown.

„Zawieszenie uniemożliwia Josephowi lub trenerowi zatrudnionemu bezpośrednio lub pośrednio przez Josepha wystawianie koni do wyścigów lub ubieganie się o zajęcie boksu na wszystkich torach wyścigowych należących do CDI” – powiedział Churchill Downs.

„Decyzja CDI jest następstwem nagłej i niecodziennej śmierci dwóch koni trenowanych przez Josepha na torze wyścigowym Churchill Downs: w sobotę Parents’ Pride i we wtorek Artie’s Chase” – czytamy w oświadczeniu firmy.

„Biorąc pod uwagę nagłą niewyjaśnioną śmierć, mamy uzasadnione obawy co do stanu jego koni i zdecydowaliśmy się zawiesić go na czas nieokreślony, dopóki szczegóły nie zostaną przeanalizowane i zrozumiane” – powiedział w czwartek Bill Mudd, prezes i dyrektor operacyjny CDI.

„Bezpieczeństwo sportowców konnych i ludzkich oraz bezpieczeństwo naszego sportu są naszymi najwyższymi priorytetami. Uważamy, że te środki są naszym obowiązkiem i naszą odpowiedzialnością” – dodał.

Rodzice Pride i Artie Chase byli jednymi z czterech koni, które zginęły w Churchill Downs w ciągu pięciu dni.

Pozostali dwaj zmarli w wyniku obrażeń układu mięśniowo-szkieletowego, według urzędników toru Powiedział. Zawodnik Derby Wild on Ice został kontuzjowany podczas treningu 27 kwietnia, a Tech Charge Brianna został kontuzjowany we wtorkowym wyścigu. Według Churchilla Downsa obaj zostali „poddani eutanazji ze względów humanitarnych”.

READ  NAJWAŻNIEJSZE CECHY: Andy Ruiz Jr. upuszcza Luisa Ortiza trzy razy, wygrywając decyzją

Józef powiedział po zapoznaniu się z jego komentarzem CNN partner WDRB że uważa, że ​​Churchill Downs traktował go niesprawiedliwie.

„Jestem kozłem ofiarnym” – powiedział w czwartek WDRB. „W tym tygodniu mieli więcej zgonów, a oto Saffie, to jest problem. Zaufaj mi, to wystarczająco trudne, aby nasze konie miały swoje problemy.

„Ale prawda jest taka, że ​​ja… nigdy nie zdarzyło mi się, żeby konie padły z powodu tego problemu. Zostały zranione, ale nigdy przez coś nieznanego. Nie wiadomo dlaczego”.

Przed ogłoszeniem zawieszenia Joseph powiedział CNN w czwartek, że czuje się „nieswojo i zdruzgotany” śmiercią koni, które trenował.

„W tej chwili nie wiem, dlaczego tak się stało i to nas niepokoi” – powiedział Joseph.

„Ludzie, którzy nie przychodzą na padok, nie widzą emocjonalnej opieki tych koni” – powiedział.

Joseph powiedział wówczas CNN, że śledztwo w sprawie śmierci „nie znalazło jeszcze żadnych znaczących ustaleń”.

Poprawka: we wcześniejszej wersji tej historii Bell Maude miała zły tytuł. Jest prezesem i dyrektorem operacyjnym Churchill Downs.

Przyczynił się do tego raportu Homero DeLaFuente z CNN.