5 marca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

The Rolling Stones powracają z nowym albumem zatytułowanym „Hackney Diamonds”

The Rolling Stones powracają z nowym albumem zatytułowanym „Hackney Diamonds”

Jagger kpił z idei Rolling Stonesów jako instytucji. „To tylko zespół” – powiedział.

Jednak Ronnie Wood, gitarzysta, który dołączył do zespołu w 1975 roku, ceni ciągłość zespołu przez sześć dekad. „Przez te wszystkie lata zajmuję się utrzymaniem mojej fundacji” – powiedział w wywiadzie wideo przeprowadzonym w swoim mieszkaniu w Barcelonie. „Kiedy Mick i Keith się pokłócą, zrobię wszystko, co w mojej mocy, aby ich znów poskładać – przynajmniej sprawię, że porozmawiają i ponownie uruchomię silniki”.

Tytuł albumu pochodzi z londyńskiego slangu. Hackney to dzielnica we wschodnim Londynie, która od dawna cieszy się złą reputacją, choć ostatnio stała się bardziej ekskluzywna. „Diamenty z Hackney” istnieją – wyjaśnił Wood Kawałki potłuczonego szkła Z rozbitych szyb samochodów zostaw je jednym słowem, Rozbiło się.

„Wiele piosenek na tym albumie ma w sobie tę eksplozję” – powiedział Wood. „To naprawdę wymowny album”.

Wraz z produkcją nowego albumu zespół odzyskał „poczucie pilności” – powiedział Jagger za pośrednictwem wideo z Paryża, za którym na ścianie za nim wisiały obrazy przedstawiające elegancką francuską szlachtę. Oczywiście długoletni członkowie Rolling Stones – Jagger (80 l.), Richards (79 l.) i Wood (76 l.) – nie stają się młodsi.

„Powiedziałem Keithowi: «Gdybyśmy nie mieli terminu, nigdy nie bylibyśmy w stanie ukończyć tej płyty»” – powiedział Jagger. „Powiedziałem więc: «Termin upływa w Walentynki 2023 roku. Potem wyruszymy w trasę koncertową». To jest to, co zwykliśmy robić. Wiesz, musisz dokończyć Exile on Main Street, bo masz zarezerwowaną wycieczkę.

Nawet bez nowych albumów Stonesi kontynuowali trasę koncertową w latach 2000 i 2000. Zespół od czasu do czasu wchodził do studia, aby rozpocząć pracę nad piosenkami, ale nigdy nie był w stanie ich dokończyć. W międzyczasie Jagger i Richards zgromadzili na różnych etapach mnóstwo nowego materiału, napisanego osobno, ale oczekującego na wspólne poprawki ze strony zespołu.

READ  Tom Hanks pojawia się w całym Pittsburghu, zaskakując mieszkańców