24 lutego, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Testowanie nowej kolorystyki Map Google wygląda bardzo podobnie do Map Apple – Ars Technica

Testowanie nowej kolorystyki Map Google wygląda bardzo podobnie do Map Apple – Ars Technica

Znajomy interfejs Map Google może wkrótce zacząć wyglądać nieco inaczej. 9to5Google Według doniesień Google testuje gruntowne przeprojektowanie domyślnej warstwy mapy z nowym schematem kolorów.

Nowa kolorystyka bardziej przypomina Mapy Apple. Obecnie Mapy Google mają szare tło dla dróg lądowych i białych, ale w nowej wersji mają prawie białe tło dla dróg lądowych i ciemnoszarych, podobnie jak Mapy Apple. Ta zmiana ma sens: szary kolor jest znacznie bliższy rzeczywistemu kolorowi drogi, a ciemniejszy kolor sprawia, że ​​drogi bardziej wyróżniają się na mapie. Wszystkie kolory zostały znacznie zmodyfikowane, chociaż błękitna woda jest znacznie jaśniejsza. Zielony las jest ciemniejszy. Główne autostrady zamiast być jasnożółte, są teraz ciemnoszare niż zwykłe drogi.

9to5Google

Tryb nawigacji również przyjmuje nowy schemat kolorów, z ciemnozielonym dla nagłówka i ciemnoniebieskim dla bieżącej ścieżki. Wcześniej nawigacja opierała się na kolorach logo Google, z zielonym Google dla nagłówka, czerwonym dla pinezki lokalizacji i niebieskim, żółtym lub czerwonym dla ścieżki, w zależności od ruchu. Nowy projekt jest bardziej stonowany.

Nowy wygląd nie został jeszcze powszechnie wdrożony i nie jesteśmy nawet pewni, czy jest to jednorazowy test, czy rzut oka na przyszłość Map Google. Ostatnia większa zmiana kolorów na mapach miała miejsce w 2020 r., a wcześniej była to ostatnia poważna zmiana wyglądu map W 2017 rZatem z perspektywy wielkich projektantów technologii, którzy co kilka lat muszą wszystko przeprojektować, prawdopodobnie nadszedł już najwyższy czas.

READ  Czy Verizon wydał już stabilną aktualizację Androida 13 dla Galaxy S22?