24 lutego, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Skąd Huawei, objęty amerykańskimi sankcjami, wziął zaawansowane chipy do swojego najnowszego smartfona Mate 60 Pro?

Skąd Huawei, objęty amerykańskimi sankcjami, wziął zaawansowane chipy do swojego najnowszego smartfona Mate 60 Pro?

1. SMIC, największy chiński producent chipów, wyprodukował chip dla Huawei

To najbardziej prawdopodobne wyjaśnienie, choć zarówno Huawei, jak i Semiconductor International Manufacturing Corp (SMIC) odmówiły podania szczegółów. Na podstawie testów przeprowadzonych na smartfonie chiński serwis porównawczy AnTuTu zidentyfikował jednostkę centralną (CPU) w Mate 60 Pro jako Kirin 9000s z jednostki projektowej chipsetu Huawei. Hisilikon.

Firma badawcza TechInsights podała w notatce na swoim koncie WeChat, że firma SMIC wykorzystała istniejący sprzęt i zastosowała proces 7 nm drugiej generacji, znany jako węzeł N+2, do wyprodukowania procesora Kirin 9000s zdolnego do obsługi sieci 5G Huawei. Kalifornijska firma badawcza podała, że ​​więcej szczegółów na temat połączenia telefonu przekaże w przyszłym tygodniu.

Dyrektorzy Baidu i Huawei znaleźli się wśród 655 kandydatów do dołączenia do Chińskiej Akademii Inżynierii

Gdyby tak było, oznaczałoby to „przełom” dla chińskiego przemysłu półprzewodników i wielkie zwycięstwo biznesu smartfonów Huawei.

Jednak w ramach amerykańskich sankcji SMIC nie miała być w stanie produkować zaawansowanych chipów dla Huawei.

2. Huawei wyprodukował chip, korzystając z własnej sieci łańcucha dostaw

To kolejna możliwość, która pojawiła się po raporcie Bloomberga, powołującym się na waszyngtońskie Stowarzyszenie Przemysłu Półprzewodników, mówiącym, że chiński gigant telekomunikacyjny buduje tajny łańcuch dostaw dla branży chipów, angażując istniejące odlewnie do pomocy w unikaniu amerykańskich kontroli eksportu. W tym przypadku chip znajdujący się wewnątrz Mate 60 pokazuje, jak Huawei dokonał zasadniczego przełomu.

Jest to mało prawdopodobny scenariusz, ale pasuje do chińskiej narracji nacjonalistycznej, że Huawei, po latach noszenia kuli pod amerykańskimi sankcjami, w końcu pokonał amerykańskie ograniczenia.

Huawei Mate 60 Pro korzysta z procesora Kirin 9000s. Zdjęcie: Biuletyn

3. Huawei wykorzystał do nowego telefonu własny zapas chipów

To wyjaśnienie oznacza, że ​​chipy w nowym telefonie Huawei pochodzą z magazynu i zostały wyprodukowane przez Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) przed wrześniem 2020 r., kiedy to Stany Zjednoczone podwoiły sankcje, nakładając całkowity zakaz dostępu do zaawansowanych technologii na Huawei i wszystkich jego spółkach zależnych. Frytki. TSMC opiera się na podstawowej technologii amerykańskiej przy produkcji chipów krzemowych i dlatego było zobowiązane do przestrzegania przepisów dotyczących sankcji.

Wiadomo, że Huawei gromadził zapasy chipów ze swojej jednostki HiSilicon, zanim TSMC zerwała umowy w celu dostosowania się do amerykańskich sankcji, a niektórzy analitycy uważają, że mogli wykorzystać te stare chipy w nowym telefonie, po pewnym przepakowaniu i modyfikacjach.

Jeśli ten scenariusz się sprawdzi, będzie to oznaczać, że Huawei w dalszym ciągu jest pozbawiony zaawansowanych chipów w ramach amerykańskich sankcji.

READ  iFixit przygląda się bliżej etui Apple Maligned FineWven na iPhone'a 15 z możliwością demontażu