3 marca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Temperatury na Syberii spadły do ​​minus 56 stopni Celsjusza, a Moskwę pokrył rekordowy śnieg

Temperatury na Syberii spadły do ​​minus 56 stopni Celsjusza, a Moskwę pokrył rekordowy śnieg

MOSKWA (Reuters) – W poniedziałek temperatura w niektórych częściach Syberii spadła do minus 56 stopni Celsjusza (69 stopni Fahrenheita), gdy zamiecie śnieżne pokryły Moskwę rekordowymi opadami śniegu i przerwały loty, gdy zimowa pogoda przetoczyła się przez Rosję.

Według lokalnych stacji meteorologicznych w Republice Sacha, położonej w północno-wschodniej części Syberii, w której znajduje się miasto Jakuck, jedno z najzimniejszych miast na świecie, temperatura spadła poniżej minus 50 stopni Celsjusza.

W Oymyakon, dystrykcie Sacha, w poniedziałkowy wieczór odnotowano minus 56 stopni Celsjusza.

Rosyjscy meteorolodzy twierdzą, że z powodu wiatru i wilgoci temperatura w Ojmiakonie wyniesie ponad minus 60 stopni Celsjusza, a w nocy temperatura jeszcze bardziej spadnie.

Rosyjska Państwowa Służba Meteorologiczna podała: „W europejskiej części Rosji, na Uralu i Syberii, w pierwszym tygodniu grudnia spodziewany jest wzrost przymrozków”.

Prawie cały region Sacha znajduje się w strefie wiecznej zmarzliny. W stolicy regionu, Jakucku, położonej około 5000 kilometrów na wschód od Moskwy, temperatura wahała się od minus 44 stopni Celsjusza do minus 47 stopni Celsjusza.

Temperatury poniżej minus 50 stopni Celsjusza stały się w ostatnich latach rzadsze ze względu na zmiany klimatyczne, a wieczna zmarzlina wykazuje coraz większe oznaki topnienia.

W stolicy Rosji 3 grudnia spadły jedne z najcięższych opadów śniegu w historii, pokrywając duże obszary Moskwy warstwą śniegu o grubości ponad 35 centymetrów w ciągu zaledwie jednego dnia.

Na niektórych moskiewskich lotniskach loty były opóźnione.

Oczekuje się, że pod koniec tygodnia temperatury w Moskwie i okolicach stolicy spadną do około minus 20 stopni Celsjusza. Oczekuje się, że w tym tygodniu temperatura w Uralu spadnie do minus 40 stopni Celsjusza.

(Raport: Lydia Kelly w Melbourne i Guy Faulconbridge w Moskwie; redakcja: Jamie Freed i Gareth Jones)

READ  Władze Kostaryki znajdują wrak samolotu, który prawdopodobnie pochodzi z samolotu przewożącego niemieckiego biznesmena