24 maja, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Technologia Intel Thunderbolt Share umożliwia wzajemną kontrolę dwóch komputerów za pomocą kabla USB

Technologia Intel Thunderbolt Share umożliwia wzajemną kontrolę dwóch komputerów za pomocą kabla USB

Dlaczego nie można podłączyć kabla USB między dwoma komputerami, przeciągać kursora myszy między ich ekranami i upuszczać plików między nimi, tak jakby były jednym komputerem? Dobry, Możesz Trwa to od lat, ale Intel może wkrótce wdrożyć ten pomysł dzięki Thunderbolt Share.

To aplikacja do tego Intel udzieli licencji Producentom laptopów, komputerów stacjonarnych i akcesoriów w celu montażu nowych urządzeń. Zainstaluj go na dwóch komputerach wyposażonych w złącze Thunderbolt 4 lub 5, połącz je kablem Thunderbolt i powinno być możliwe współdzielenie myszy, klawiatury, monitorów, pamięci masowej i innych urządzeń peryferyjnych USB; Przeciągnij i upuść pliki z szybkością Thunderbolt; I synchronizuj dane między nimi. Nie pozwoli to jednak na udostępnienie połączenia internetowego.

Intel twierdzi, że można także wyświetlać obraz z jednego komputera na drugim w rozdzielczości 1080p, 60 kl./s, przy niskim opóźnieniu i bez kompresji, a komputery mogą łączyć się za pośrednictwem stacji dokującej lub wyświetlacza Thunderbolt, jeśli jest to wygodniejsze niż łącze bezpośrednie.

NIE Rygorystycznie Wymaga to komputera z certyfikatem Thunderbolt, a nawet koniecznie procesora Intel. „Połączenia USB 4 i Thunderbolt 3 mogą działać, ale tak naprawdę nie możemy tego zagwarantować ani nie będziemy ich wspierać” – mówi Jason Zeller, szef Intel Thunderbolt.

Wymaga to jednak wdrożenia, ponieważ Intel będzie pobierał od producentów OEM dodatkową opłatę licencyjną za wyłączne dostarczanie nowego sprzętu. Konieczność zakupu podzestawu komputera Thunderbolt lub pewnego rodzaju akcesorium Thunderbolt ogranicza środowiska, w których może to być przydatne! Intel twierdzi, że do każdego zakupionego komputera Thunderbolt Share otrzymasz drugą licencję lub dwie licencje do dowolnego akcesorium.

Aplikacja oznacza wzrost sprzedaży, ponieważ interesują się nią producenci komputerów osobistych, a Intel chce ją w pełni przetestować i certyfikować wraz z nimi, „aby mieć pewność, że będzie to wspaniałe doświadczenie” – mówi Zeller.

READ  Xbox & Bethesda Showcase LIVE: Starfield, Forza, Halo i wszystkie najnowsze wiadomości dotyczące Xbox

W tej chwili dotyczy to również systemu Windows: „Badamy inne możliwości dla tego systemu operacyjnego, ale w tej chwili nie będzie on działał podłączony do komputera Mac”.

Acer, Lenovo, MSI i Razer to pierwsi partnerzy w dziedzinie komputerów PC, a także dostawcy akcesoriów Belkin, Kensington, Plugable i Promise Technology. Niektóre z tych spółek zostały już wcześniej sprzedane Kable „łatwe do przenoszenia”. Zaprojektowany do przenoszenia z jednego komputera na drugi; Plugable ma już w ofercie kabel Thunderbolt Jest wyposażony w aplikację Bravura Easy Computer Sync, która umożliwia przeciąganie i upuszczanie oraz zdalne sterowanie komputerem. Zastanawiam się, jak Thunderbolt Share wypadnie w porównaniu.