24 maja, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Google oferuje teraz wyszukiwanie „w Internecie” i przycisk rezygnacji z AI

Google oferuje teraz wyszukiwanie „w Internecie” i przycisk rezygnacji z AI

To nie żart: Google umożliwi teraz wyszukiwanie „w internecie”. Obecnie wprowadza wyszukiwanie „w Internecie” i moje pierwsze testy na komputerach stacjonarnych wskazują, że może to być niezwykle popularna zmiana w wyszukiwarce Google.

To opcjonalne ustawienie odfiltrowuje prawie wszystkie inne fragmenty treści, które Google umieszcza na stronie wyników wyszukiwania, pozostawiając linki i tekst – i Google to podkreśla krawędź Zakazuje również przeglądu nowej sztucznej inteligencji firmy.

To jest nowy przycisk internetowy. Wiesz, dla wszystkich wyszukiwań w Internecie.
Zrzut ekranu: Sean Hollister/The Verge

„Czy każde wyszukiwanie nie jest wyszukiwaniem w Internecie? Czym jest wyszukiwarka Google, jeśli nie siecią?”, możesz słusznie zapytać.

Ale niezależne strony uwielbiają Dom Świeży I Retro Dodo On wskazał Jak ich firma została „zakopana głęboko pod sponsorowanymi postami, wskazówkami Quora z 2016 r., listami najważniejszych witryn dużych mediów i nie mniej niż 64 listami produktów w Zakupach Google” – mówi. Dom Świeży Redaktor naczelna Giselle Navarro.

Teraz jednym kliknięciem wydaje się, że kilka blokerów znika.

Wyszukaj „Najlepsze domowe szafki do gier”, jedną z Retro DodoNasze podstawowe zapytania i już nie są pogrzebane — pojawiają się na stronie 1. (Przeciągnij nasz suwak obrazu, aby zobaczyć różnicę).

Z filtrem „Web” i bez niego.

Dom Świeży Nadal nie pojawia się na pierwszej stronie zestawienie „najlepszych budżetowych oczyszczaczy powietrza” – ale to już wyższy poziom i podczas przewijania nie jesteś już bombardowany zawrotną liczbą wyników w Zakupach Google:

Zwykłe wyszukiwanie znajduje się po lewej stronie, a wyszukiwanie „w sieci” po prawej stronie.
Zrzut ekranu: Sean Hollister/The Verge

Jeśli szukałeś aparatów Wyze, teraz je znajdziesz Wskazówka dotycząca ich luźnych praktyk bezpieczeństwa Na stronie 2 zamiast na stronie 3:

Znowu normalny po lewej stronie, „sieć” po prawej.
Zrzuty ekranu z Sean Hollister/The Verge

Nie jestem pewien, czy jest to optymalizacja dla każdego wyszukiwania, częściowo ze względu na moduły Google Móc Jest to przydatne po części dlatego, że firma nie rezygnuje z autopromocji tylko dlatego, że naciśniesz przycisk „Sieć”. Tutaj widać, że Google w obu przypadkach nadal zapewnia sobie najwyższe rachunki za okulary Google AR, a pole Najważniejsze artykuły jest prawdopodobnie przydatnym dodatkiem:

READ  Oto ktoś noszący zegarek Pixel Watch i pasek Google 20 mm

Chyba jednak właściwe jest, aby Google nie umieścił na pierwszej stronie żadnych wzmianek o nieudanych Google Glass?
Zrzuty ekranu z Sean Hollister/The Verge

Które z tych odkryć pomogą Ci lepiej zidentyfikować pożary na Maui? Nie jestem do końca pewny:

Regularne wyszukiwanie „wszystkich” z pewnością ostatnio zakończyło się niepowodzeniem.
Zrzuty ekranu z Sean Hollister/The Verge

A kiedy zapytasz Google, kto napisał Władca PierścieniCzy jest jakiś powód, dla którego nie chciałbyś mieć do dyspozycji całego wykresu wiedzy Google?

Suwak obrazu: przesuń palcem w lewo, aby wyświetlić wyniki z Internetu, i przesuń w prawo, aby uzyskać oryginalny obraz.

Trzeba przyznać, że jest to odpowiedź, której Google raczej się nie pomyli.

O ile wiem, poprosić Wyniki wyszukiwania Google wydają się być takie same niezależnie od tego, czy wybierzesz opcję „Sieć”, czy „Wszystkie”. Nie blokuje linków do filmów na YouTube, postów na Reddicie ani młynów SEO… i nadal widzę (mniejsze!) reklamy sponsorowane przez Amazon, Verkadę i Wyze, spychające moje wyniki wyszukiwania na sam dół:

Wyszukiwanie produktów nadal faworyzuje firmę tak zasadniczo, że złe wieści na jej temat zostają pogrzebane.
Zrzut ekranu: Sean Hollister/The Verge

„Sieć” to po prostu filtr, który usuwa panele wiedzy Google, fragmenty z odpowiedzią i moduły zakupów, a także nowe przeglądy sztucznej inteligencji Google, potwierdza rzecznik Google Ned Adriance krawędź. „Przeglądy oparte na sztucznej inteligencji to funkcja wyszukiwania, podobnie jak karta informacyjna lub fragment z odpowiedzią, więc nie będą wyświetlane, gdy ktoś użyje filtra sieciowego do przeprowadzenia wyszukiwania.

Nie rozwiązuje to w magiczny sposób niektórych problemów Google. Jest to jednak ogromny przycisk rezygnacji z subskrypcji dla osób poirytowanych niektórymi pozornie egoistycznymi posunięciami firmy i sposób na zachowanie ducha Niebieskiej Dziesiątki Linków, nawet gdy wysiłki Google związane ze sztuczną inteligencją próbują go pozostawić za sobą.

READ  Oto kilka wczesnych próbek

Danny Sullivan, specjalista ds. komunikacji publicznej w wyszukiwarce Google, Mówi, że o coś takiego prosił Przez lata:

W następnym kroku chciałbym, aby Google promowało przycisk, aby był bardziej widoczny. Na razie firma ostrzega, że ​​nie zawsze może w ogóle pojawić się w głównej karuzeli na pulpicie — Może być konieczne najpierw kliknięcie opcji Więcej Następnie wybierz „Sieć”.

Mamy nadzieję, że wszystko to będzie dobrze działać również na urządzeniach mobilnych; Jeszcze tego nie widzę na moim telefonie.