2 grudnia, 2023

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Szef NASA powiedział, że Chiny mogą twierdzić, że Księżyc jest ich własnym terytorium, jeśli pokonają Stany Zjednoczone na Księżycu

Szef NASA powiedział, że Chiny mogą twierdzić, że Księżyc jest ich własnym terytorium, jeśli pokonają Stany Zjednoczone na Księżycu

administratora NASA Billa Nelsona.Paul Hennessy/SOPA Images/LightRocket za pośrednictwem Getty Images

  • Szef NASA Bill Nelson powiedział, że Chiny mogą uznać Księżyc za własne terytorium.

  • Powiedział Politico, że chińska agresja na Morzu Południowochińskim wskazuje na to, co może się wydarzyć na Księżycu.

  • Nelson powiedział, że Chiny osiągnęły ostatnio „ogromny sukces i ogromny postęp” w swoim programie kosmicznym.

Szef NASA powiedział, że Chiny mogą uznać Księżyc za swoje terytorium, jeśli pokonają Stany Zjednoczone w wyścigu o Księżyc.

W rozmowie z Politykktóry został opublikowany w niedzielę, powiedział administrator NASA Bill Nelson Chińska ekspansja militarna na Morzu Południowochińskim Była to zapowiedź tego, co może się wydarzyć na Księżycu.

„To fakt: bierzemy udział w wyścigu kosmicznym” – powiedział Nelson. „I prawdą jest, że lepiej ostrzec, że nie dostaną się na Księżyc pod pozorem badań naukowych. I tak nie jest” daleko w sferze możliwości, że mówią: „Odejdź, jesteśmy tutaj, to jest nasza Ziemia”.

„Jeśli w to wątpisz, spójrz, co zrobili z Wyspami Spratly”.

Ostatnio opublikowane zdjęcia lotnicze Na Spratly, spornym archipelagu na Morzu Południowochińskim pojawiają się nowe instalacje wojskowe.

NASA zakończona Misja Artemidy 1 w listopadzie, który obejmował przelot statku kosmicznego Orion bez załogi wokół Księżyca. Misja poprzedziła misję Artemis 3, której celem jest wylądowanie astronautów na Księżycu do 2025 roku.

Chiny niedawno ukończył swoją nową stację kosmiczną, TiangongA w listopadzie załoga astronautów wystrzeliła w kierunku stacji. Pekin planuje start Trzy misje na Księżyc W ciągu następnej dekady w ramach programu księżycowego Chang’e, po tym jak powiedziała, że ​​odkryła nowy księżycowy minerał, który można wykorzystać jako źródło energii.

Nelson powiedział Politico, że Chiny odniosły „ogromny sukces i rozwój” w swoim programie kosmicznym w ciągu ostatniej dekady.

READ  Zaćmienie słońca „Pierścień ognia” w 2023 r.: najnowsze aktualizacje

NASA współpracuje ze SpaceX Elona Muska nad misją Artemis 3. „Codziennie dostaję pytanie:„ Jak postępuje SpaceX? ”- Nelson powiedział Politico. A wszyscy nasi menedżerowie mówią mi, że wszyscy osiągają sukcesy”.

NASA nie odpowiedziała natychmiast na prośbę Insidera o komentarz poza normalnymi godzinami pracy w USA.

Przeczytaj oryginalny artykuł na Biznes zainteresowany