28 marca, 2024

Kruki fast foodów vs.

Ben Roethlisberger zakończył swoją znakomitą 18-letnią karierę, prowadząc Steelers do zbliżającego się zwycięstwa w Baltimore. Rok później następca Roethlisbergera, Kenny Pickett, poprowadził Pittsburgh do dramatycznego zwycięstwa w ostatniej minucie w Baltimore, co podtrzymało nadzieje Steelersów.

Miesiąc po wcześniejszym opuszczeniu pierwszego meczu Steelers-Ravens, zwycięskie podanie Picketta do Nagy Harris podniosło Pittsburgh do zwycięstwa 16-13. Zwycięstwo utrzymuje Pittsburgh (8-8) przy życiu w wyścigu o siódme miejsce w azjatyckiej fazie playoff. Steelers wygrali pięć z sześciu meczów po starcie 3-7.

Po przegranej 13-3, Pickett pomógł doprowadzić do dwóch bramek w drugiej połowie, które zakończyły się rzutami z gry Chrisa Boswella. Obrona Steelers następnie wymusiła punt, po czym zobaczyła, jak Pickett organizuje 80-jardowy, wygrywający mecz przyłożenie, którego kulminacją było podanie 10-jardowego przyłożenia do Harrisa na 56 sekund przed końcem meczu.

Uzupełnienia Picketta na 20 jardów od Pata Freymutha i 28 jardów od Stephena Simsa zapewniły mu podanie przyłożenia. Następnie obrona Pittsburgha zakończyła pracę, gdy Minka Fitzpatrick wyrwała Tylera Huntleya na 13 sekund przed końcem meczu.

Pickett był wspomagany przez całą noc przez Harrisa, który nagrał swój pierwszy występ na 100 jardów w tym sezonie. Ofensywa Ravens była prowadzona przez Marka Andrewsa, którego 100 jardów w dziewięciu chwytach nie wystarczyło w nocy, gdy liczba punktów była wysoka. Przegrana spadła Baltimore do 10-6 i 1,5 gry za Cincinnati na pierwszym miejscu w AFC North.

Oto pełna relacja z niedzielnej nocy.

Dlaczego Steelers wygrali?

Pittsburgh przezwyciężył kilka kontuzji, które sam sobie zadał, w tym niecelny gol Boswella w pierwszej połowie i niepotrzebnie ostry rzut karny Cama Heywarda, który doprowadził do przyłożenia Ravens dopiero przed przerwą. W drugiej połowie obaj zawodnicy odrobili te błędy. Boswell podjął próbę zdobycia gola w drugiej tercji, podczas gdy Heyward był częścią dużego zatrzymania przy trzeciej próbie, która przypieczętowała mecz dla Pittsburgha.

READ  To był Finn Scully Los Angeles

Obrona Steelers dokonała kilku innych dużych zatrzymań w trakcie gry. I chociaż przez większość meczu walczyli w czerwonej strefie, ofensywa Pittsburgha znajdowała się w strefie końcowej, kiedy było to konieczne. Pickett, Harris i Jaylen Warren (który rzucił się na 76 jardów na 12 prowadzących) skorzystali z wyjątkowego wysiłku linii ofensywnej Steelers, która pomogła Pittsburghowi zebrać 198 jardów w biegu.

Dlaczego wrony przegrały

Obrona Baltimore nie była w stanie odwrócić losów meczu podczas ostatnich dwóch posiadań Steelers. Szarża podań była nieskuteczna w tym momencie gry, podczas gdy drugorzędna drużyna Baltimore walczyła o powstrzymanie ataku Picketta i Steelersów. Przez całą noc obrona Baltimore również nie była w stanie spowolnić dubletu Steelersów, Harrisa i Warrena, którzy razem przebiegli 187 jardów na 34 prowadzących.

W ataku Crows były w dużej mierze oparte na Andrews i JK Dobbins. Chociaż obaj gracze byli w dużej mierze skuteczni, brak ofensywnej wszechstronności Baltimore przyczynił się do zdobycia przez Ravens zaledwie trzech punktów w ciągu ostatnich 30 minut gry. Przyczyniło się to również do tego, że Kruki były mniej niż pół tuzina sytuacji, w których trzecie miejsce jest pokonane.

punkt zwrotny

Prowadząc 13-9, Steelers musieli zatrzymać swoją obronę, aby oddać piłkę atakującemu po tym, jak obrona Baltimore wymusiła punt na 6:32 przed końcem. Pittsburgh otrzymał bardzo potrzebne zatrzymanie, kiedy Heyward i obrońca Mark Robinson połączyli siły, by wystawić Dobbinsa bez żadnego zysku po zagraniu 3 i 2 z 44-jardowej linii Ravens na 5:05 przed końcem.

Zatrzymanie dało Steelersom więcej niż wystarczająco czasu na zamontowanie zwycięskiej gry, w której Pickett osiągnął 5 z 6 na 64 jardy.

Grać w grę

Pickett i Harris nie byli w stanie strzelić gola po podaniu w pobliżu strefy końcowej Ravens we wcześniejszej fazie meczu. Tej dwójce nie odmówiono gry na linii, ponieważ Harris był w stanie odbić podanie Picketta, które nastąpiło po tym, jak Pickett uniknął pośpiechu w Baltimore. Zwycięskie podanie przyłożenia było drugim Pickettem w ciągu tylu tygodni po tym, jak rzucił zwycięską przepustkę George’owi Pickensowi przeciwko Las Vegas w Wigilię Bożego Narodzenia.

READ  Kwalifikacje do MLB 2022: The Wild Card Series na wynos, gdy Padres, Phillies, Mariners i Guardians skaczą do przodu

godny zacytowania

„Myślałem, że naprawdę utrzymaliśmy się w połowie, odbyliśmy kilka naprawdę szczerych rozmów i byliśmy wystarczająco skoncentrowani, aby zakończyć grę, i za to jestem wdzięczny.

„Nie mogę powiedzieć wystarczająco dużo o naszej młodości [quarterback]. Uśmiecha się do niej. Zawsze jest gotowy, by być tym facetem w chwilach, w których go potrzebujemy.” — Główny trener Steelers Mike Tomlin w swojej drużynie i debiutant Kenny Pickett

Co wtedy

Steelers będą gościć Browns w meczu, który Pittsburgh musi wygrać, aby podtrzymać nadzieje na playoffy. Steelers potrzebują również zwycięstwa Jets w Miami i porażki Patriots w Buffalo, aby mieć szansę w postseason. Pittsburgh spadł do Cleveland, kiedy zespoły spotkały się po raz pierwszy w tygodniu 3.

Baltimore pojedzie do Cincinnati na mecz, który z pewnością wpłynie na ranking AFC play-off. Mecz może zadecydować, kto zdobędzie tytuł AFC North, jeśli Cincinnati nie pokona Buffalo w poniedziałek wieczorem. Niezależnie od tego, Kruki już zapewniły sobie miejsce w play-offach.