7 grudnia, 2023

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Szczęśliwych 100!  SAG-AFTRA i studia powrócą do rozmów we wtorek – ostateczny termin

Szczęśliwych 100! SAG-AFTRA i studia powrócą do rozmów we wtorek – ostateczny termin

Po ponad tygodniu ciszy Związek Aktorów i AMPTP mają powrócić do negocjacji 24 października.

„SAG-AFTRA i AMPTP spotkają się, aby targować się we wtorek, 24 października w SAG-AFTRA Plaza. „Będzie obecnych kilku członków kadry kierowniczej z firm członkowskich AMPTP” – czytamy w dzisiejszym oświadczeniu SAG-AFTRA i AMPTP.

Rozmowy zostały zerwane 11 października, a SAG-AFTRA zaproponowała pobieranie rocznej opłaty w wysokości 75 centów za abonenta w ramach planu podziału przychodów ze studiami. Następnego dnia na konferencji Bloomberga współdyrektor naczelny Netflix, Ted Sarandos, opisał tę opłatę jako „podatek nakładany na abonentów oprócz [other] regionów”, a także „o jeden most za daleko”. Główny negocjator SAG-AFTRA i dyrektor krajowy Duncan Crabtree-Ireland w ubiegłą sobotę w wywiadzie dla Deadline skrytykował oświadczenie Sarandosa jako „nierozsądne”. Studia odrzuciły wniosek związku, stwierdzając w publiczne oświadczenie, że jest to „gospodarka nie do utrzymania”, która będzie je kosztować ponad 2,4 miliarda dolarów w ramach nowego trzyletniego kontraktu lub ponad 800 milionów dolarów rocznie. SAG-AFTRA w odpowiedzi stwierdziła, że ​​studia „celowo przedstawiły prasie fałszywe informacje na temat kosztów powyższą propozycję — i przecenił ją o 60%.”

We wtorek największe gwiazdy Hollywood zebrały się na rozmowie telefonicznej na platformie Zoom z przywódcami SAG-AFTRA, zobowiązując się do przekazania 150 milionów dolarów w ciągu trzech lat na zniesienie górnych limitów składek związkowych, aby w ten sposób zwiększyć liczbę monet do kasy związkowej, oraz proponując szczątkową strukturę transmisji strumieniowej, która zapewniłaby… Aktorzy znajdują się na dole stykówki przed nimi. Mieliśmy nadzieję, że szybsze zdobycie pieniędzy pomoże aktorom borykającym się z trudnościami zakwalifikować się do świadczeń.

W Deadline po raz pierwszy powiedziano, że w obsadzie znaleźli się George Clooney, Scarlett Johansson, Kerry Washington, Tyler Perry, Bradley Cooper, Meryl Streep, Jennifer Aniston, Robert De Niro, Ben Affleck, Laura Dern, Emma Stone, Reese Witherspoon, Ryan Reynolds i Ariana DeBose. .

READ  Roman Reigns broniący tytułów WWE na Royal Rumble; Sami Zayn zmienia się w bohatera i wywołuje świetne reakcje tłumu

Jednak przywódca związku Fran Drescher powiedział później, że takie posunięcie byłoby niezgodne z umową, którą SAG-AFTRA próbowała negocjować.

Oferta Clooneya „w ogóle nie wpływa na umowę, jaką dla niego mamy” – Drescher powiedział na Instagramie w czwartkowy wieczór.

„Chciałbym także podziękować George’owi Clooneyowi za zorganizowanie propozycji zniesienia górnych limitów składek, aby najlepiej opłacani członkowie mogli wpłacać więcej. Chociaż jest to bardzo hojne i łaskawie to akceptujemy.

Drescher wyjaśnił, dlaczego propozycja nie zadziałała.

„Jesteśmy związkiem zawodowym regulowanym na poziomie federalnym i jedyne składki, które mogą trafiać do naszych funduszy emerytalnych i zdrowotnych, muszą pochodzić od pracodawcy. Zatem to, o co walczymy w zakresie świadczeń, musi pozostać w tej umowie. „

„Zdolność członków SAG-AFTRA do zarabiania na życie jest systematycznie ograniczana przez model transmisji strumieniowej, który zmniejsza liczbę odcinków w sezonie o dwie trzecie i liczbę sezonów o dwie trzecie, jednocześnie całkowicie odcinając transmisję strumieniową” – powiedział Drescher w ekskluzywnym liście otwartym do Deadline dzisiaj, w 100. dzień Od strajku do związku.

Dodała: „To znaczne ograniczenie możliwości zatrudnienia w połączeniu z niewystarczającym wynagrodzeniem miało niszczycielski wpływ na pracujących aktorów i wykwalifikowanych aktorów, którzy ożywiają filmy i programy telewizyjne. Osłabiło ich zdolność do płacenia czynszu, nakładania jedzenia na stół i ubrania na plecach ich dzieci.”

W połączeniu ze strajkiem WGA, który zakończył się 27 września, trwający strajk SAG-AFTRA kosztował gospodarkę Kalifornii 5 miliardów dolarów. Ponadto, według statystyk Partii Pracy, 45 000 miejsc pracy zostało utraconych, a jesienne przychody ze sprzedaży biletów spadły o prawie 400 milionów dolarów w porównaniu z poziomem sprzed pandemii w 2019 r., począwszy od Święta Pracy.

Choć pokoje scenarzystów już się rozpoczęły, początek nowego sezonu wisi w zawieszeniu. Po osiągnięciu porozumienia ze scenarzystami wytwórnie liczyły na transmisję telewizyjną w styczniu 2024 r., pokładając nadzieję w tym, że aktorzy natychmiast znajdą drogę do kontraktu. Tak się nie stało, ponieważ SAG-AFTRA stanowczo domagała się lepszych warunków dotyczących pozostałego strumienia udziałów/przychodów i praw podmiotów w zakresie ich wykorzystania przez sztuczną inteligencję.

READ  Streszczenie „Kawaler”: koniec sezonu — Clayton wybiera [Spoiler]

W ramach strajku poniesione zostaną także szkody uboczne w kalendarzu premier kinowych. Po tym, jak kina, z pomocą rządu USA, zdołały przetrwać po prawie rocznym zamknięciu z powodu Covida, sprzedaż biletów ponownie odbiła, ale nie do krajowego poziomu 11 miliardów dolarów sprzed pandemii. Wstrzymywanie produkcji filmów przez największe hollywoodzkie studia na całym świecie zmusi ich do faktycznego opóźniania filmów, pozostawiając luki w kalendarzu premier i niszcząc zadłużony plan wystaw. Deadline jako pierwszy powiedział ci, że Marvel Studios Deadpool 3, Która jest ukończona tylko w połowie i nie dotrzyma daty premiery na początku lata, czyli 3 maja, nawet jeśli strajk zakończy się w najbliższej przyszłości.

(więcej)