22 kwietnia, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Szczegóły redukcji masy iPhone’a 15 Pro i iPhone’a 15 Ultra dzięki nowej tytanowej powierzchni

Szczegóły redukcji masy iPhone’a 15 Pro i iPhone’a 15 Ultra dzięki nowej tytanowej powierzchni

Wizualizacja nadchodzącego tytanowego iPhone’a 15 Pro. (Źródło: 9to5Mac)

Oczekuje się, że modele Apple iPhone 15 Pro i iPhone 15 Ultra (Pro Max) osiągną redukcję masy dzięki zastosowaniu tytanu. Szczegóły tego, czego dokładnie możemy się spodziewać po tych cięciach, pojawiły się teraz w nowym przecieku.

Jednym z najważniejszych przecieków na temat nadchodzących modeli iPhone’a 15 Pro i iPhone’a 15 Ultra (Pro Max) jest informacja, że ​​będą one miały tytanową obudowę zamiast stalowej konstrukcji, jak obecne modele iPhone’a 14 Pro i iPhone Pro Max. Chociaż stal nierdzewna z pewnością pomogła nadać obecnym flagowym modelom iPhone’a wygląd premium, niektórzy użytkownicy narzekali w szczególności na wagę iPhone’a 14 Pro Max i ostre krawędzie występujące w obu modelach. iPhone 14 Pro Max waży 240 g, czyli zaledwie 13 g lżejszy od nowego hybrydowego telefonu i tabletu Samsung Galaxy Z Fold5.

To się zmieni wraz z przejściem na tytanową obudowę modeli iPhone’a 15 Pro i Ultra, która będzie również bardziej zakrzywiona, aby zapewnić lepsze wyczucie dłoni. Do tej pory nikt nie jest w stanie zgadnąć, jak lekkie są nowe modele, choć wiadomo, że tytan ma wytrzymałość porównywalną do stali, ale jest o około 40% lżejszy. Nie oznacza to, że iPhone 15 Pro i Ultra będą o 40% lżejsze, ponieważ w przedniej i tylnej części swoich konstrukcji nadal będą stosowane szkło – to drugie w celu poprawy kontaktu sygnału radiowego, ponieważ szkło jest bardziej przepuszczalne niż metal.

Znany przeciekacz @Tech_Reve (Revegnus). opublikować Szczegóły dotyczące redukcji wagi, jakiej możemy się spodziewać. Waga iPhone’a 15 Pro zostanie zmniejszona do 191 gramów z 206 gramów w przypadku iPhone’a 14 Pro, co oznacza zmniejszenie masy o 15 gramów. Waga iPhone’a 15 Ultra zostanie zmniejszona o 19 gramów, co obniży jego wagę do 221 gramów z 240 gramów. Zakładając, że te specyfikacje są dokładne, oba oznaczają znaczną redukcję masy i podkreślają jedną z wyraźnych korzyści płynących z przejścia ze stali na tytan w przypadku flagowych iPhone’ów nowej generacji.

READ  Oto ktoś noszący zegarek Pixel Watch i pasek Google 20 mm

Apple wykorzystuje obecnie w swoim zegarku Apple Watch Ultra tytan „klasy lotniczej”, który według niego zapewnia „idealną równowagę pomiędzy wagą, trwałością i odpornością na korozję”. Najbardziej oczywistą wadą przejścia na tytan ze stali jest jego koszt, który może być znacznie droższy. Zbiega się to z pogłoskami, że iPhone 15 Pro i Ultra odnotują znaczne podwyżki cen, przy czym spekuluje się, że ceny wzrosną o co najmniej 200 dolarów za każdy z różnych opcji przechowywania.

Kup iPhone’a 12 64 GB (odblokowanego i odnowionego) w kolorze czarnym od Amazon za jedyne 365 USD.

Specyfikacje rzekomego iPhone'a 15 Pro i super waga.  (Źródło: @Tech_Reve)
Specyfikacje rzekomego iPhone’a 15 Pro i super waga. (Źródło: @Tech_Reve)