29 maja, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Syryjczyk zabity na polskiej granicy na Białorusi | Polska

Ciało młodego Syryjczyka zostało znalezione na zalesionym terenie w pobliżu granicy z Polską Białoruś, Ostatnia ofiara konfliktu politycznego na wschodnim krańcu UE.

Reżim w Mińsku od miesięcy zachęca do nielegalnej imigracji przez granicę do krajów UE. Polska, Litwy i Łotwy. Wszystkie trzy kraje wzmacniają swoje granice, próbując zablokować trasę, a w miarę zbliżania się zimy sytuacja staje się coraz bardziej niebezpieczna.

Policja poinformowała, że ​​ciało znaleziono w piątek w pobliżu wsi Wołga Terechowska.

– Strażnik lasu poinformował policję o odkryciu ciała młodego mężczyzny – powiedział Reuterowi rzecznik policji w Botswanie, Tomas Gruba.

„To był młody mężczyzna z Syrii w wieku około 20 lat” – powiedział Kiruba. Powiedział, że przyczyny śmierci nie można było ustalić na miejscu.

Co najmniej dziewięć osób zginęło w kampanii imigracyjnej promowanej przez wieloletniego prezydenta Białorusi Aleksandra Łukaszenkę.

Wielu imigrantów to uchodźcy z Syrii, Iraku lub innych krajów Bliskiego Wschodu, którzy starają się wyjść z konfliktu i beznadziei na lepsze życie. Europa.

Od czasu masowej migracji do Europy w 2015 r. kraje wzmacniają swoje granice, aby zachęcić nowych przybyszów. Niemniej jednak każdego roku dziesiątki tysięcy ludzi podejmuje niebezpieczne, a czasem niebezpieczne podróże drogą morską i lądową.

Od lata tysiące przyciąga nowy, łatwiejszy sposób wjazdu do Europy przez Białoruś.

Unia Europejska (UE) oskarżyła Łukaszenkę o stworzenie sztucznej ścieżki w odwecie za sankcje nałożone na jego reżim po wyborach w 2020 r., które były powszechnie postrzegane jako wadliwe, i za surowe represje w stosunku do wewnętrznej różnicy zdań.

READ  Kadeler podpisuje nową umowę na montaż farm wiatrowych w Polsce