23 czerwca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Polska policja znalazła ciało Syryjczyka w pobliżu białoruskiej granicy

Ciężarówki 16. Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej są widoczne za drutem kolczastym podczas kryzysu migracyjnego na granicy białorusko-polskiej w pobliżu miejscowości Simeonówka w Polsce, 12 listopada 2021 r. REUTERS / Kacper Pempel

Warszawa / Truskingai, Litwa, 13 listopada (Reuters) – W Polsce w pobliżu białoruskiej granicy znaleziono ciało młodego syryjskiego, poinformowała w sobotę polska policja, dodając, że międzynarodowe napięcia narastają w związku z kryzysem imigracyjnym, poinformowała Unia Europejska. Organizowane przez Mińsk.

Tysiące migrantów z Bliskiego Wschodu zamarzają w dżunglach na granicy Białorusi i Unii Europejskiej, Polski i Litwy, odmawiając im przejścia.

Niektórzy już zginęli i pojawiają się obawy o bezpieczeństwo pozostałych, gdy srogie zimowe warunki się uspokajają.

„Wczoraj w lesie, w pobliżu granicy, niedaleko Wołgi Terechowskiej, znaleziono ciało młodego Syryjczyka” – poinformowała na Twitterze policja Botswany.

Policja stwierdziła, że ​​nie są w stanie ustalić przyczyny śmierci na miejscu.

Ciało zostało odnalezione pośród rosnących napięć międzynarodowych związanych z kryzysem imigracyjnym, a sąsiedzi Białorusi ostrzegają, że sytuacja może się pogorszyć. Konflikt militarny I prezydent USA Joe Biden Wyraża swoje zaniepokojenie.

Prezydent Rosji Władimir Putin, kluczowy sojusznik prezydenta Białorusi Aleksandra Łukaszenki, powiedział w sobotę, że Białoruś nie ma nic wspólnego z kryzysem imigracyjnym.

Polscy strażnicy graniczni poinformowali w sobotę, że białoruscy żołnierze zburzyli część tymczasowego ogrodzenia postawionego przez Polskę, aby zapobiegać migrantom w nocy.

Relacja Alana Charlischa i Pavla Florkievicha w Warszawie, Andreasa Cytasa w Truskinie na Litwie; Napisane przez Alana Charlischa; Montaż przez Johna Harveya

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

READ  Matka z Chicago leci na granicę z Polską, aby pomóc Ukraińcom: „Nie mogę zostać w domu”