22 kwietnia, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

SUNfarming kupuje w Polsce projekty fotowoltaiczne wspierane przez CfD o mocy 60 MWp

18 stycznia (Odnawialne teraz) – niemiecki dostawca sprzętu fotowoltaicznego SUNfarming GmbH poinformował w poniedziałek o nabyciu projektów fotowoltaicznych o mocy 60 MWp w Polsce, które są zwycięzcami krajowej aukcji energii odnawialnej.

Niemiecki zespół pozyskał aktywa od różnych polskich deweloperów i poszerzył swoją flotę o 48 nowych projektów. Szczegóły finansowe kontraktów zostały ukryte.

Nabyty portfel obejmuje 39 gotowych na łopatę projektów fotowoltaicznych o mocy około 37 MWp. Wszystkie zostały wystawione na aukcji w Polsce w czerwcu 2021 r. i zawierają kontrakty na różnice kursowe (CfD). Niemiecka firma poinformowała, że ​​otrzymała dofinansowanie na budowę projektów od firmy Capcora.

Ponadto Sunforming nabył łącznie 16 MW i 7 MW aktywów, z 15-letnimi kontraktami CfD.

„2021 to jeden z najbardziej udanych lat w historii naszej firmy. Szczególnie rozwija się nasz polski biznes” – powiedział Martin Dashke, dyrektor zarządzający Sunforming. Ostatnie umowy poszerzyły polski portfel Sunforming do 145 MW i 200 MW. Cel jest „osiągalny” do 2023 roku.

Globalnie Sunforming ma zainstalowaną moc ponad 650 MW.

READ  Trzydziestu polskich sędziów Sądu Najwyższego odmawia współpracy z kolegami powołanymi po reformie sądownictwa