16 kwietnia, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Minister mówi, że Polska weszła w piątą falę COVID

Warszawa (Reuters) – Polska przeżywa piątą falę zakażeń COVID-19, powiedział w poniedziałek minister zdrowia, ostrzegając, że rozprzestrzenianie się wariantu Omigron może spowodować wzrost dziennej liczby przypadków do bezprecedensowego poziomu w kraju.

Pomimo spadku dziennej liczby przypadków od początku grudnia, największy wschodni członek UE nie odpoczął ani trochę po czwartej fali, zgłaszając ponad 10 000 nowych infekcji dziennie, przy ograniczonych restrykcjach szczepień i ograniczonych restrykcjach dotyczących życia publicznego.

„Oczekuje się, że epidemia osiągnie połowę lutego, ze szczytem około 60 000 przypadków dziennie” – powiedział Adam Nidzilsky na konferencji prasowej.

Maksymalna dzienna liczba zachorowań od początku epidemii wyniosła 35 251 w dniu 1 kwietnia 2021 r.

Nietzsche powiedział, że spodziewa się, że dane opublikowane we wtorek pokażą ponad 20 000 przypadków dziennie.

W piątek 13 z 17 członków Rady Lekarskiej w Polsce konsultowało się z premierem w sprawie Govt-19 i złożyło rezygnację, potępiając ich twierdzenie, że w polityce nie ma wpływu naukowego.

Dr Konstanty Szuldrzynski, jeden ze zrezygnowanych członków, powiedział w poniedziałek TVN24, że liczba ofiar śmiertelnych jest niższa niż w Polsce, gdzie nałożono surowe restrykcje, i że piąta fala będzie poważnym kryzysem dla służby zdrowia.

„Zmierzamy do następnej fali Omicron, która jest całkowicie nieprzygotowana” – powiedział. „Należy pamiętać, że największa śmiertelność w Polsce jest związana nie tylko z niskim odsetkiem osób zaszczepionych, ale także z bardzo przestarzałym systemem opieki zdrowotnej”.

Według Nietzschego próbowałem przekonać odchodzących radnych do kontynuacji pracy w ramach gremium, ale bezskutecznie. Powiedział, że zostanie utworzony nowy komitet doradczy, który przybierze inną formę.

„Zmiana ta będzie polegała głównie na rozszerzeniu projektu, więc będzie szerokie grono ekspertów, którzy będą pomagać i doradzać premierowi” – ​​powiedział Nidzilski.

W kraju liczącym około 38 milionów ludzi 4 323 482 osoby zostały zarażone koronawirusem, a do tej pory zmarło 102 309 osób.

READ  OPG wspiera polskie projekty SMR

(Sprawozdawczość Alana Charlischa i Anny Gopher; redagowanie: Mark Heinrich i Hugh Lawson)