22 kwietnia, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Moon Knight Episode 6

Streszczenie „Moon Knight”: Odcinek 6 – Wyjaśnienie ostatecznego zakończenia, post-kredyty

Po jednej z najbardziej chaotycznych ramp w historii MCU, odcinek 6 z Księżycowy rycerz – Wielki finał, jeśli możesz w to uwierzyć – podrywa ze swoim tytułowym bohaterem Wciąż bardzo martwa, została tylko Laila, aby uniemożliwić Arthurowi uwolnienie Amita.

Czy to się udaje? Nie całkiem. Arthur faktycznie budzi gigantycznego krokodyla, który z kolei akceptuje go jako swojego nowego awatara. Ale dzięki listowi od Taweret Laili udaje się uwolnić Khonshu, który natychmiast próbuje przekonać ją, by zajęła miejsce Marca. Mądrze odrzuca propozycję Boga, mówiąc mu: „Będziemy pracować razem bez Zniewalam siebie.” Tak, granice!

Tymczasem Mark nie żyje najlepiej w życiu pozagrobowym. Nie może spocząć na polu trzcin, wiedząc, że Stephen wciąż jest na pustyni, więc Mark ignoruje ostrzeżenia Tawerta i mówi Sayonara do nieba. Oscar Isaacs w końcu spotyka się na piasku i to naprawdę piękna rzecz. „Przeżyłem, ponieważ wiedziałem, że nie jestem sam. Zawsze tam byłem, pełen nadziei” – powiedział Mark do Stephena, dziękując mu za bycie tam, gdy życie stało się zbyt ciemne, by go znieść. – Nie opuściłeś mnie i nie ma mowy, żebym cię opuściła.

Mark wydaje się cierpieć taki sam los jak Stephena, ale kiedy serce między nimi zaczyna świecić, obaj zostają przywróceni. Niech się zacznie przytulać!

Wracając do Krainy Życia, Moon Knight przyłącza się do walki z Amitem, czasami zamieniając się w Pana Knighta, ponieważ, jak wyjaśniają, „Zawarliśmy teraz całkowitą umowę”. Mówiąc o pakietach, Khuncho zgadza się je uwolnić, jeśli pomogą mu pokonać Amita.

I nie tylko oni wykonują ruchy. Leila zgodziła się również zostać Avatarem Tawertem, po krótkiej rozmowie o tym, jak zabrać ojca Leili na pole trzcinowe. (Och!) Wraz z administratorem umowy, Lily otrzymuje zabójczy nowy strój, w komplecie z — poczekaj na to — skrzydłami! I nie tylko ja jestem podekscytowany jej nowym wyglądem. „Czy jesteś egipskim superbohaterem?” Pyta go mała dziewczynka, na co Laila z dumą odpowiada: „Ja istnieję”.

READ  Gwiazda „Szpitala Ogólnego” Robyn Bernard zmarła w Kalifornii w wieku 64 lat

I tak zaczyna się najzabawniejsza seria walk, w której Layla i Moon Knight (oraz Mr. Knight, który również skopuje dużo tyłków) siekają popleczników Artura, podczas gdy bogowie walczą za nimi. I właśnie wtedy, gdy Arthur wydaje się mieć przewagę, Mark cierpi na kolejne klasyczne zaciemnienie i nagle uświadamia sobie, że ściska wątłe ciało Arthura. Nie ma pytań.

Mark i Lila ciągną Artura do świątyni, gdzie rzucają zaklęcie, by uwięzić Amit w jej śmiercionośnym awatarze. Ale kiedy Khuncho prosi Marka o zabicie ich obu, Laila przypomina mu, że ma wybór. „Chcesz jego śmierci? Zrób to sam” Mark powiedział Concho. „Teraz jesteśmy zwolnieni.”

To sprowadza Marka z powrotem do „rzeczywistości” (czyli szpitala, w którym pracuje lekarz Arthura), tylko tym razem coś innego. „Nie możesz uwierzyć, że Khuncho i Amit są prawdziwi?” – pyta Marek. Kiedy Artur odrzucił istnienie bogów, Mark odpowiedział chłodno: „A co, jeśli się nie zgadzamy, doktorze? A jeśli wierzymy w coś innego?”.

Arthur mówi, że ich praca musi trwać dalej, ale kiedy nagle zaczyna krwawić i nie rozumie dlaczego, postrzeganie rzeczywistości przez wszystkich staje pod znakiem zapytania. „Chociaż kuszące jest zaakceptowanie swojej diagnozy, doktorze, wolimy iść ratować świat” – mówi Mark. „Później aligatory!”

Mark następnie budzi się w mieszkaniu Stephena, przykuty do łóżka, by osądzić swoje alter-brytyjskie ego za utrzymywanie bardzo biednych pomieszczeń mieszkalnych.

koniec?

nie! Księżycowy rycerz W końcu daje nam scenę ze środka napisów końcowych i jest pochmurno: Arthur znajduje się w szpitalu psychiatrycznym, mamrocząc o piasku. Jest eskortowany przez tajemniczego nieznajomego, który wydaje się, że zabił kilku ochroniarzy, próbując wydostać Arthura. Zabrano go do limuzyny (tablica rejestracyjna „SPKTR”), gdzie przyjął go tylko Khuncho.

„Mark Spector naprawdę wierzył, że po naszym rozstaniu chciałem, aby jego żona była awatarem” – powiedział Koncho do Arthura. „Dlaczego miałbym potrzebować kogoś innego? … Ale nie miał pojęcia, jak bardzo się martwił. Poznaj mojego przyjaciela, Jake’a Lockleya.”

READ  Dave Chappelle wycofał się z bostońskiego programu po tym, jak komik skrytykował ataki Hamasu na Izrael w związku z odcięciami wody do Gazy i powiedział, że propalestyńscy studenci nie powinni tracić ofert pracy

Następnie kierowca limuzyny odwraca się, ukazując się jako Izaak as trzeci Postać, którą fani komiksów mają nadzieję zobaczyć od jakiegoś czasu. Jake strzela do Arthura, prawdopodobnie zabijając go, a potem ucieka.

koniec? Tak, tym razem jestem tego pewien.

Twoje przemyślenia na temat Księżycowy rycerz Epilog, w tym ostatnie ujęcie, które zachwyca fanów? Następnie oceń odcinek i sezon poniżej Upuść komentarz z pełną recenzją.