16 czerwca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Stratedzy twierdzą, że sposób, w jaki Biden poradzi sobie z izraelską wojną, może zmienić postrzeganie go przez wyborców

Stratedzy twierdzą, że sposób, w jaki Biden poradzi sobie z izraelską wojną, może zmienić postrzeganie go przez wyborców

Wyniki sondaży Bidena znalazły się na niebezpiecznym terytorium, odkąd nadzorował on chaotyczne wycofywanie się wojsk amerykańskich z Afganistanu. Uchwalenie popularnych przepisów dotyczących inwestycji w infrastrukturę i energię odnawialną tylko pomogło zwiększyć jego popularność. Wysiłki Białego Domu mające na celu promowanie poprawy gospodarczej pod sztandarem „ekonomii pedium” niewiele zrobiły, aby przekonać wyborców o swoich zaletach.

„Nie spodziewam się żadnych długoterminowych korzyści politycznych” – powiedział Julian Zelizer, profesor historii politycznej na Uniwersytecie Princeton, o podejściu Bidena do wojny w Izraelu. „Żyjemy obecnie w epoce, w której polaryzacja stała się tak głęboka, że ​​niezależnie od rozmiaru kryzysu i działań prezydenta jest mało prawdopodobne, aby coś to zmieniło”.

Wielu wyborców, z którymi rozmawiano w piątek, było sceptycznych wobec wezwania Bidena do wysłania 14 miliardów dolarów pomocy dla Izraela, nie wspominając o kolejnych 60 miliardach dolarów dla Ukrainy.

Samantha Moskowitz, lat 27, studentka psychologii w Georgia Gwinnett College na przedmieściach Atlanty, stwierdziła, że ​​perspektywa wysłania miliardów do Izraela i Ukrainy „napawa mnie niepokojem, zwłaszcza biorąc pod uwagę obecny stan naszej gospodarki”.

„Nie podoba mi się pomysł wysyłania pieniędzy” – stwierdziła Moskowitz, która w 2020 r. nie głosowała ani na Bidena, ani na Donalda J. Trumpa, i stwierdziła, że ​​„jest za wcześnie, aby powiedzieć”, czy to zrobi. Głosuj w 2024 r. „Potrzeba jest, ale czy naprawdę aż tak bardzo?”

Powiedziała, że ​​nie oglądała czwartkowego przemówienia Bidena w Gabinecie Owalnym.

Według wstępnych danych Nielsena przemówienie Bidena obejrzało w 10 stacjach telewizyjnych około 20,3 mln widzów. Całkowita widownia przemówienia była z pewnością większa, ponieważ dane Nielsena nie obejmują niektórych liczb oglądalności w Internecie.

Kiedy w styczniu 2019 r. Trump mówił w Gabinecie Owalnym o imigracji, jego przemówienie słuchało około 40 milionów ludzi. W lutym orędzie o stanie Unii Bidena obejrzało nieco ponad 27 milionów widzów.

READ  Naukowcy odkryli ukryte przejście w Wielkiej Piramidzie w Gizie

Opis Stanleya B. Greenberg, który w 1992 r. był ankieterem za Clintona, nazwał przemówienie Bidena w Gabinecie Owalnym „bardzo ważnym przemówieniem, jeśli chodzi o zdefiniowanie bezpieczeństwa Ameryki i umieszczenie Iranu i Rosji na czele” i przewidział, że może ono pomóc zmobilizować wyborców. Debata toczy się wokół prezydenta naciskającego na Kongres, aby zatwierdził jego plan pomocy międzynarodowej o wartości 106 miliardów dolarów, który obejmuje pieniądze dla Ukrainy i Bliskiego Wschodu.

„Oczywiście za rok wyborcy będą głosować nad kosztami życia, gospodarką, granicami, przestępczością i innymi kwestiami” – dodał. „Polityka zagraniczna rzadko decyduje o głosowaniu, ale prezydent Biden może przewodzić oskarżeniu o izolację i nowy, stronniczy wybór sposobu osiągnięcia bezpieczeństwa”.

Wstępny sondaż wskazuje, że zdecydowana większość Amerykanów popiera silne poparcie Bidena dla Izraela. A Sondaż Fox News wykazał 68 proc Spośród wyborców opowiedziało się po stronie Izraela i 76% wyborców w A Sondaż Uniwersytetu Quinnipiac Powiedział, że wspieranie Izraela leży w interesie narodowym Stanów Zjednoczonych.

Z wyjątkiem roku 2004, kiedy prezydent George W. Bush spotkał się z narastającą krytyką za poprowadzenie narodu do wojny z Irakiem, od zakończenia wojny w Wietnamie wybory krajowe nie kształtowały polityki zagranicznej.

Charakter kampanii prezydenckiej może się zmienić, jeśli konflikt w Izraelu będzie nadal dominował w wiadomościach przez tygodnie i miesiące. W przeciwieństwie do Busha po wojnie w Iraku w 1991 r. – która rozpoczęła się i szybko zakończyła czymś, co wówczas wydawało się wyraźnym zwycięstwem – podczas swoich starań o reelekcję pan Biden mógł prezentować się jako prezydent z czasów wojny, co niesie ze sobą również ryzyko polityczne.

Poparcie pana Bidena dla wysłania pomocy wojskowej do Izraela, nawet jeśli towarzyszą mu delikatne prośby do przywódców kraju o powściągliwość, zniechęciło wielu lewicowców jego partii, którzy wskazują na wysoką liczbę ofiar śmiertelnych wśród Palestyńczyków w Gazie, która prawdopodobnie wzrośnie w miarę wojna trwa. Izrael kontynuuje atak.

READ  Kardynał Joseph Zen aresztowany pod zarzutem współudziału zagranicznego

W tym tygodniu tysiące demonstrowało na Kapitolu pośród serii listów otwartych – w tym jednego od Długa lista byłych pracowników kampanii prezydenckiej senator Elizabeth Warren z Massachusetts – Zwrócenie się do prawodawców Demokratów, aby nakłonili Bidena do nalegania na zawieszenie broni w Izraelu, czego raczej nie zrobi.

Prezydent wybrał strony w konflikcie, nad którym ma niewielką kontrolę. Co ważniejsze, Biden stoi przed wyzwaniem dotyczącym tego, co może zrobić, aby zapewnić uwolnienie Amerykanów przetrzymywanych jako zakładników w Strefie Gazy. W piątkowe popołudnie Hamas uwolnił dwóch amerykańskich zakładników, a sekretarz stanu Antony Blinken powiedział, że nie uwolniono jeszcze 10 kolejnych Amerykanów.

„Myślę, że należy założyć, że sprawy się potoczą i wystąpią niekorzystne skutki” – powiedział dr Zelizer. Odnosząc się do pana Bidena i jego administracji, dodał: „Jest pomoc, ale nie mają oni realnej kontroli nad rozwojem sytuacji”.

Pomimo wszystkich tych zagrożeń najbliższe kilka miesięcy może dać Bidenowi szansę na zmianę konkurencji w sposób, który zapewni mu solidniejszy grunt.

Charles R. powiedział: „Daje mu to szansę na zmianę i wzmocnienie swojego wizerunku” – powiedział Black Jr., strateg w kampaniach prezydenckich zarówno Busha, jak i Ronalda Reagana. „Daje mu to szansę pokazania swojej siły, a także wiedzy”.

Paul Begala, konsultant Demokratów, powiedział, że ten moment polityczny może skłonić wyborców do ponownego spojrzenia na Bidena. „Obecny prezydent obawia się, że wyborcy skreślą was na straty i przestaną słuchać” – powiedział.

„Co jest najważniejsze w przypadku Bidena?” dodał pan Begala. „Stary. Daje mu to szansę, na której można polegać. Nie sądzę, że ludzie będą głosować na to, co robi w Izraelu. Myślę jednak, że mogłoby to pozwolić im na nowo spojrzeć na kwestię wieku. To sposób, w jaki ludzie na to patrzą i powiedz: „Może dobrze jest mieć tam starego człowieka.” „Jest stabilny i mocny”.

READ  Niemcy zawierają umowę gazową z Katarem w celu zmniejszenia zależności od Rosji | Wiadomości na temat ropy i gazu

Zdaniem Bidena uporządkowane radzenie sobie z kryzysem prawdopodobnie będzie stanowić podstawę tego, co – jak się oczekuje – będzie kolejnym dominującym tematem jego kampanii, jeśli po raz drugi będzie on kandydował przeciwko Trumpowi, a wśród starających się o to Republikanów w Izbie Reprezentantów będą trwały niepokoje. zdarzyć. Aby wybrać mówcę.

„Mamy nadzieję, że chaos w Izbie uspokoi się na długo przed wyborami” – powiedział Black. „Ale Trump przywiązuje tak dużą wagę do polityki zagranicznej, że zawsze panuje w niej bałagan”.

Johna Coplina Doniesienia reportażowe z Nowego Jorku, W Sharon Dunton Z Norcross w Gruzji