31 maja, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Izrael uważa twierdzenie Hamasu o odmowie uwolnienia zakładników za „propagandę”

Izrael uważa twierdzenie Hamasu o odmowie uwolnienia zakładników za „propagandę”

Osoba patrzy na plakaty przedstawiające zakładników i osoby zaginione, gdy mieszkańcy Tel Awiwu okazują wsparcie i solidarność rodzinom zakładników przetrzymywanych w Gazie w związku z trwającym konfliktem między Izraelem a Hamasem, w Tel Awiwie, Izrael, 21 października. 2023. Reuters/Ammar Awad Uzyskanie praw licencyjnych

JEROZOLIMA (Reuters) – W sobotę Izrael określił twierdzenie Hamasu, że ruch ten chce uwolnić dwóch kolejnych zakładników ze względów humanitarnych, jako „propagandę”.

Abu Ubaida, rzecznik wojskowego skrzydła Hamasu, powiedział, że Hamas poinformował Katar o zamiarze ruchu uwolnienia dwóch dodatkowych osób w piątek, tego samego dnia, w którym uwolniono Amerykanów, Judith Tai Ranan i jej córkę Natalie.

W późniejszym oświadczeniu Abu Ubaida powiedział, że Hamas jest gotowy uwolnić obie osoby w niedzielę „przy zastosowaniu tych samych procedur”, które zastosowano przy uwolnieniu Judith i Natalie.

Ruch palestyński 7 października podczas śmiertelnego ataku w południowym Izraelu pojmał około 210 osób. Katar, który pomógł w ich uwolnieniu w piątek, nie udzielił natychmiastowego komentarza.

Biuro izraelskiego premiera Benjamina Netanjahu oświadczyło w krótkim oświadczeniu: „Nie będziemy wytykać fałszywej propagandy prowadzonej przez Hamas”.

W oświadczeniu dodano: „Będziemy w dalszym ciągu dokładać wszelkich starań, aby zapewnić powrót wszystkich porwanych i zaginionych osób do ich domów”.

(Raport: Emily Rose i Hatem Maher w Dubaju oraz Andrew Mills w Doha – Przygotowanie: Mahomet do biuletynu arabskiego – Przygotowanie: Muhammad Al-Yamani do biuletynu arabskiego) Redakcja: Alison Williams i Daniel Wallis

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Uzyskanie praw licencyjnychotwiera nową kartę
READ  Nieporozumienia w sprawie funduszy imigracyjnych przenika szczyt UE - POLITICO