5 maja, 2024

Steelers zebrali się późno i pokonali Raiders 23-18

Po fatalnym tygodniu otwarcia wydawało się, że Pittsburgh Steelers odwrócili sytuację.

Steelers wyskoczyli wcześnie i w niedzielny wieczór wyprzedzili Las Vegas Raiders 23:18 i odnieśli drugie zwycięstwo z rzędu.

Mimo że Raiders jako pierwsi weszli na szachownicy – ​​rozgrywający Jimmy Garoppolo uderzył Davante Adamsa w pierwszej kwarcie z odległości 32 jardów – rozgrywający Steelers Kenny Pickett zareagował natychmiast. Pickett znalazł Calvina Austina, który zdobył ogromne przyłożenie z 72 jardów i po raz kolejny zremisował mecz. Austin grał szeroko w środku boiska, a mecz był najdłuższym przyłożeniem zdobytym przeciwko Raiders w historii drużyny. Poprzednia płyta pochodziła z „Immaculate Reception” z 1972 roku.

Od tego czasu Steelers niemal całkowicie zamknęli ofensywę Raiders. Pittsburgh strzelił trzy gole z gry, po czym Pickett uderzył Pata Freiermutha, zdobywając kolejne przyłożenie w trzeciej kwarcie. Dało to Steelers prowadzenie 23:7.

Adams strzelił drugiego gola pod koniec czwartej kwarty, a Raiders wykorzystali swoją pierwszą dwupunktową konwersję w ostatnich ośmiu próbach, ograniczając mecz do jednego gola. Następnie, po wejściu do czerwonej strefy, Raiders na nieco ponad dwie minuty przed końcem strzelili gola z gry i odzyskali przewagę pięciu punktów.

Chociaż Raiders w końcu zatrzymali się i odzyskali piłkę na 12 sekund przed końcem, Garoppolo wykonał swój trzeci przechwyt w tym meczu i zakończył mecz. Tym samym zwycięstwo Steelers zostało przypieczętowane pięcioma punktami.

Pickett zakończył wieczór rzucając 16 z 28 na 235 jardów i dwa przyłożenia. Najee Harris rzucił 65 jardów w biegu na 19 prowadzących dla Pittsburgha. Garoppolo zakończył wieczór trafiając 28 z 44 na 324 jardy, a na koniec miał dwa przyłożenia i trzy przechwyty. Adams miał 172 jardy przy 13 łapach.

Retransmituj „Sunday Night Football” tutaj, korzystając z Yahoo Sports.