13 kwietnia, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Stany Zjednoczone w projekcie rezolucji ONZ proponują „tymczasowe zawieszenie broni” w Gazie

Stany Zjednoczone w projekcie rezolucji ONZ proponują „tymczasowe zawieszenie broni” w Gazie

Saeed Al-Khatib/AFP/Getty Images

Członkowie Palestyńskiej Obrony Cywilnej gaszą pożar w budynku na wschód od Rafah w południowej Strefie Gazy, 19 lutego 2024 r.


Nowy Jork
CNN

Stany Zjednoczone zaproponowały projekt rezolucji Rady Bezpieczeństwa ONZ w sprawie Gazy, w której wzywa się do tymczasowego zawieszenia broni w wojnie prowadzonej przez Izrael przeciwko Hamasowi i ostrzega przed izraelskim wtargnięciem lądowym do Rafah, gdzie żyją setki tysięcy Palestyńczyków. Wysiedleni Palestyńczycy Uciekli podczas konfliktu.

Amerykański projekt pojawia się po tym, jak obiecał zawetować projekt algierskiej propozycji wzywającej do natychmiastowego zawieszenia broni. We wtorek rano Rada będzie głosować nad projektem algierskim.

Zgodnie z tekstem projektu zaproponowanego przez Stany Zjednoczone, z którym zapoznała się CNN, Stany Zjednoczone wzywają do „tymczasowego zawieszenia broni w Gazie tak szybko, jak to możliwe”, co nie spełnia pragnień większości pozostałych członków Rady Bezpieczeństwa, którzy chcą natychmiastowe zawieszenie broni. .

Stany Zjednoczone, które tradycyjnie chroniły swojego sojusznika, Izrael przed działaniami ONZ, wielokrotnie opierały się wezwaniom do zawieszenia broni, twierdząc, że według nich Izrael ma prawo do obrony w następstwie ataku terrorystycznego Hamasu z 7 października. Ja również głosowałem przeciw. Dwóch z Rady Bezpieczeństwa Decyzje Na wojnie.

„Nie planujemy przyspieszać głosowania” – powiedział wyższy rangą urzędnik amerykański, dodając, że administracja „nie uważa, aby Rada podjęła pilne działania” w celu ustalenia ostatecznej daty głosowania. Decyzja USA potwierdza „swoje poparcie dla tymczasowego zawieszenia broni w Gazie tak szybko, jak to możliwe, w oparciu o formułę uwolnienia wszystkich zakładników”.

Powiedzieli, że Stany Zjednoczone podwoją swoje wysiłki w negocjacjach w terenie.

W piątek prezydent Joe Biden powiedział reporterom w Białym Domu, że w ciągu ostatnich kilku dni odbył „szeroko zakrojone rozmowy” z premierem Benjaminem Netanjahu, podczas których przedstawił swoje stanowisko, „że musi nastąpić tymczasowe zawieszenie broni”, aby zapewnić bezpieczne uwolnienie więźniowie. Zakładnicy nadal przetrzymywani przez Hamas.

READ  Irańskie władze aresztują zdobywczynię Oscara aktorkę filmową

Amerykański projekt rezolucji ostrzega przed skutkami izraelskiego ataku lądowego na Rafah, stwierdzając, że „doprowadzi on do dalszych szkód dla ludności cywilnej i jej większych wysiedleń, w tym możliwości ich przesiedlenia do krajów sąsiednich, co będzie miało poważne konsekwencje dla pokoju w regionie i bezpieczeństwo.”

Pomimo nacisków międzynarodowych Izrael oświadczył, że planuje rozszerzyć swoje operacje naziemne w Rafah w ramach realizacji swojego celu, jakim jest zniszczenie Hamasu po atakach z 7 października. Wielu obawia się, że działania wojskowe w mieście namiotowym dla uchodźców doprowadzą do masowego exodusu i śmierci tysięcy cywilów.

Administracja Bidena coraz głośniej wyraża swoje obawy dotyczące sposobu, w jaki Izrael radzi sobie z wojną. W zeszłym tygodniu Biden powiedział Netanjahu, że działania wojskowe „nie powinny być kontynuowane”, według A Czytać Kto ich zaprosił?

Projekt amerykański, który wzywa także do uwolnienia izraelskich zakładników, będzie omawiany prywatnie we wtorek. Nie jest jasne, kiedy zostanie poddany głosowaniu, co będzie wymagało więcej Dziewięć głosów „za”. Członkowie stali nie mają prawa weta przy jej uchwalaniu.

Ta historia została zaktualizowana o dodatkowe szczegóły.