19 kwietnia, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Ostatnia śmierć Aleksieja Nawalnego: X odzyskuje konto swojej żony Julii, gdy Putin wnosi pozew przeciwko swojemu bratu

Ostatnia śmierć Aleksieja Nawalnego: X odzyskuje konto swojej żony Julii, gdy Putin wnosi pozew przeciwko swojemu bratu

Matka Aleksieja Nawalnego żąda, aby Władimir Putin zwrócił ciało jej syna

Elona Muska

Nastąpiło to po wszczęciu przez Rosję nowej sprawy karnej przeciwko bratu krytyka Kremla Olega Nawalnego – podała TASS. Oficjalna agencja informacyjna nie podała, na podstawie jakiego artykułu kodeksu karnego wszczęto sprawę. Był już wcześniej skazany za oszustwo w sprawie, która zdaniem krytyków miała na celu zwiększenie presji na jego brata.

Tymczasem matka Nawalnego, 69-letnia Ludmiła Nawalna, zwróciła się bezpośrednio z apelem do Władimira Putina spoza arktycznej kolonii karnej, w której zginął jej syn.

„Pozwólcie mi w końcu zobaczyć mojego syna. Żądam natychmiastowego uwolnienia ciała Aleksieja, abym mogła go humanitarnie pochować” – powiedziała po tym, jak władze poinformowały, że jego ciało nie zostanie wypuszczone przez dwa tygodnie.

Żona Nawalnego, Julia, oskarżyła władze o przetrzymywanie jego ciała w oczekiwaniu, aż z jego ciała wyjdą ślady „kolejnego nowiczoka Putina”, co było nawiązaniem do wojskowego środka paralityczno-drgawkowego, którym wiele lat temu go otruto.

1708459395

Unia Europejska wzywa przedstawiciela Rosji i wzywa do wszczęcia międzynarodowego śledztwa w sprawie śmierci Nawalnego

Unia Europejska wezwała przedstawiciela Rosji do bloku i wezwała do wszczęcia niezależnego międzynarodowego śledztwa w sprawie śmierci Aleksieja Nawalnego.

Służba dyplomatyczna UE podała, że ​​wysokie rangą osobistości w Brukseli również nalegały, aby Rosja bez dalszej zwłoki przekazała ciało Nawalnego jego rodzinie podczas spotkania z Kirillem Loginowem, pełniącym obowiązki stałego przedstawiciela Rosji przy UE.

Andy Gregory20 lutego 2024 o 20:03

1708454364

Włochy wzywają ambasadora Rosji w związku ze śmiercią Nawalnego

Rzecznik ministerstwa powiedział, że włoski MSZ wezwał ambasadora Rosji w związku ze śmiercią opozycyjnego polityka Aleksieja Nawalnego.

Andy Gregory20 lutego 2024 o godzinie 18:39

1708449364

Julia Nawalna odpowiada na reakcję Kremla na zarzuty o morderstwo jej męża

Julia Nawalna odpowiedziała po tym, jak rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow próbował określić swoje oskarżenia o otrucie jej męża jako „całkowicie bezpodstawne i bezczelne oskarżenia pod adresem rosyjskiej głowy państwa”.

W swoim najnowszym poście na X/Twitterze pani Nawalna napisała: „Nie obchodzi mnie, jak sekretarz prasowy zabójcy skomentuje moje słowa. Zwróć ciało Aleksieja, pozwól mu zostać pochowany z godnością i nie przeszkadzaj ludziom w pożegnaniu do niego.”

„I naprawdę proszę wszystkich dziennikarzy, którzy wciąż zadają pytania: nie pytajcie o mnie, pytajcie o Aleksieja”.

Andy Gregory20 lutego 2024 o godzinie 17:16

1708448385

Pełny raport: Biały Dom nakłada „poważne sankcje” na Rosję w odpowiedzi na śmierć Nawalnego

Biały Dom ogłosił, że nowy pakiet sankcji wobec Rosji zacznie obowiązywać po śmierci lidera opozycji Aleksieja Nawalnego w obozie koncentracyjnym na Syberii.

Rzecznik ds. bezpieczeństwa narodowego Białego Domu, John Kirby, powiedział, że istniejące sankcje „zostaną w szczególności uzupełnione dodatkowymi sankcjami związanymi ze śmiercią pana Nawalnego”.

Zauważając, że Stany Zjednoczone nie znają jeszcze przyczyny śmierci Nawalnego, Kirby w dalszym ciągu obwiniał Putina, mówiąc reporterom: „Bez względu na naukową odpowiedź, Putin jest za to odpowiedzialny”.

mój kolega Gustava Kilandera Doniesienia z Waszyngtonu:

Andy Gregory20 lutego 2024 o godzinie 16:59

1708446771

W tym tygodniu Stany Zjednoczone ogłoszą pakiet głównych sankcji

Rzecznik bezpieczeństwa narodowego John Kirby powiedział reporterom, że pakiet „pociągnie Rosję do odpowiedzialności za to, co stało się z panem Nawalnym” i za jej działania podczas wojny na Ukrainie.

Andy Gregory20 lutego 2024 o godzinie 16:32

1708444021

Matka Aleksieja Nawalnego, Ludmiła Nawalna, składa kwiaty swojemu synowi

Widziano, jak Ludmiła Nawalna (69 l.) umieszczała bukiet białych kwiatów obok zdjęcia syna.

Matka Aleksieja Nawalnego, Ludmiła Nawalna, składa kwiaty swojemu synowi

Andy Gregory20 lutego 2024 o godzinie 15:47

1708442139

X twierdzi, że konto Julii Nawalnej zostało zawieszone z powodu „błędu”

Serwis społecznościowy X twierdził, że zawiesił konto Julii Nawalnej po tym, jak zostało omyłkowo oznaczone jako „naruszające nasze zasady”.

„Mechanizm ochronny naszej platformy przed manipulacją i spamem został nieprawidłowo oznaczony

Jako naruszenie naszych zasad” – napisała @yulia_navalnaya.

„Odwieszyliśmy konto, gdy tylko dowiedzieliśmy się o błędzie, i zaktualizujemy linię obrony”.

Nie wyjaśnili, dlaczego błędnie uważali, że Nawalna złamała zasady.

Tomka Watlinga20 lutego 2024 o godzinie 15:15

1708441844

Protesty, otrucia i uwięzienie: kalendarium życia Aleksieja Nawalnego i jego sprzeciwu wobec Władimira Putina

Tomka Watlinga20 lutego 2024 o godzinie 15:10

1708440156

Polska wzywa ambasadora Rosji w związku ze śmiercią Nawalnego

Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP poinformowało, że wezwało ambasadora Rosji w związku ze śmiercią lidera rosyjskiej opozycji Aleksieja Nawalnego.

Ministerstwo w oświadczeniu stwierdziło: „Ministerstwo wzywa władze rosyjskie do wzięcia odpowiedzialności za śmierć Aleksieja Nawalnego oraz do przeprowadzenia pełnego i przejrzystego śledztwa w celu ustalenia okoliczności i przyczyny jego śmierci”.

Tomka Watlinga20 lutego 2024 o godzinie 14:42

1708437944

Zobacz: Matka Aleksieja Nawalnego bezpośrednio apeluje do Władimira Putina o uwolnienie ciała jej syna

„Pozwólcie mi wreszcie zobaczyć syna. Żądam natychmiastowego wydania ciała Aleksieja, abym mógł go humanitarnie pochować.”

Władze rosyjskie oświadczyły, że nie zwrócą ciała Nawalnego przez dwa tygodnie, do czasu zakończenia śledztwa w sprawie jego śmierci.

Matka Aleksieja Nawalnego bezpośrednio apeluje do Władimira Putina o wydanie ciała jej syna

Matka Aleksieja Nawalnego zaapelowała bezpośrednio do Władimira Putina o uwolnienie ciała syna. W wiadomości nagranej we wtorek (20 lutego) przed kolonią karną Arctic Wolf za kołem podbiegunowym Ludmiła Nawalna powiedziała: „Apeluję do Ciebie, Władimirze Putinie, ponieważ rozwiązanie tego problemu zależy tylko od Ciebie. „Pozwól mi w końcu zobaczyć”. mój syn. „Żądam natychmiastowego uwolnienia ciała Aleksieja, abym mógł go humanitarnie pochować”. Władze rosyjskie oświadczyły, że nie zwrócą ciała Nawalnego przez dwa tygodnie, do czasu zakończenia śledztwa w sprawie jego śmierci.

Tomka Watlinga20 lutego 2024 o godzinie 14:05