24 lutego, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Stan Ohio zamierza zatrudnić Chipa Kelly’ego jako koordynatora ofensywy

Stan Ohio zamierza zatrudnić Chipa Kelly’ego jako koordynatora ofensywy

Trener drużyny UCLA, Chip Kelly, został zatrudniony, aby zastąpić Billa O'Briena na stanowisku koordynatora ofensywy i trenera rozgrywających drużyny Ohio State.

W piątek szkoła ogłosiła zatrudnienie Kelly'ego na trzyletni kontrakt.

Kelly przejmie obowiązki O'Briena po tym, jak kilka godzin temu oficjalnie mianowano go nowym trenerem Boston College podczas jego ostatniej kariery trenerskiej. Otwarcie drużyny Eagles miało miejsce w zeszłym tygodniu, kiedy Jeff Hafley został zatrudniony jako koordynator obrony drużyny Green Bay Packers.

„Jesteśmy bardzo podekscytowani możliwością dołączenia do naszego programu Chipa i jego żony Jill” – powiedział w oświadczeniu trener Buckeyes Ryan Day. „Jego doświadczenie jako głównego trenera w Oregonie, Uniwersytecie Kalifornijskim i lidze NFL wniesie natychmiastową wartość do całego naszego zespołu. Naprawdę nie mogę się doczekać ponownego kontaktu z Chipem, przedstawienia go naszemu sztabowi i zespołowi oraz wspólnej walki o mistrzostwo”.

„Chciałbym również życzyć wszystkiego najlepszego trenerowi Billowi O'Brienowi i jego rodzinie, gdy przejmie obowiązki w Boston College”.

W listDyrektor sportowy Martin Jarmond potwierdził odejście Kelly'ego z UCLA po sześciu sezonach na czele Bruins. Kelly podczas swojej kariery w Bruins miał bilans 35-34.

Nierzadko obecni trenerzy dobrowolnie odchodzą na stanowiska koordynatorów, ale więzi między Dayem i Kellym sięgają ćwierć wieku. Day był rozgrywającym w New Hampshire w latach 1998-2001, kiedy Kelly był koordynatorem ofensywy Wildcats i rozpoczął karierę trenerską w szkole.

Pracowali także razem w NFL. Zatrudnił Kelly Day jako trenera rozgrywających w swoim ostatnim sezonie, kiedy prowadził Philadelphia Eagles w 2015 r., a rok później sprowadził go do San Francisco 49ers.

Bogate doświadczenie 60-letniego Kelly'ego prawdopodobnie pozwoli Dayowi kontynuować plany dotyczące delegowania zawodników po raz pierwszy i objąć stanowisko bardziej przypominające dyrektora generalnego na czele Buckeyes.

Piłka nożna stanu Ohio: Kim jest Chip Kelly? Według doniesień Ohio State University zamierza zatrudnić byłego trenera UCLA Oregon State jako koordynatora ofensywy

READ  The Rays pokonali Tygrysy w dniu otwarcia MLB, tak jak planowali

W środę na konferencji prasowej Day powiedział, że zamierza przekazać te obowiązki O'Brienowi, innemu weteranowi z doświadczeniem trenerskim pomiędzy NFL a uczelnią.

Zastanawiając się nad przygotowaniem i zorganizowaniem personelu, Day podkreślił, że potencjalnym rozmówcą musi być właściwa osoba. Profil Kelly'ego jest tak samo widoczny, jak każdego potencjalnego kandydata.

Kelly był ostatnim koordynatorem ofensywy Mike'a Bellottiego w stanie Oregon w latach 2007 i 2008.

To właśnie w tym okresie Kelly, który zastąpił Belottiego i przewodził drużynie Ducks przez cztery sezony, wprowadził ofensywę bez skupień, która działała w tak szybkim tempie, że stała się znana jako „The Blur”.

Innowacyjny system przyczynił się do rozpowszechnienia się naruszeń zasad zakazu skupiania się w futbolu uniwersyteckim.

więcej: Dołącz do transkrypcji Ohio State Sports Insider z Billem Rabinowitzem, Joeyem Kaufmanem i Adamem Jardim

Oregon miał najwyższy wynik w kraju w 2010 roku, kiedy zajął drugie miejsce w kraju, przegrywając z Auburn po bramce z gry w meczu o mistrzostwo BCS.

Kelly w ataku na UCLA nie był tak skuteczny, ale Bruins przez trzy sezony z rzędu plasowali się w pierwszej dwudziestce pod względem punktacji w Football Bowl Subdivision, po czym w zeszłym sezonie spadli na 70. miejsce, walcząc z Dorianem Thompsonem Robinsonem, który nie znajduje się już na środku.

Chociaż związek Kelly'ego z Dayem jest długotrwały, ma on także powiązania z trenerem linii ataku Justinem Frye'em.

Frye był jego koordynatorem ofensywy i trenerem linii ofensywnej w Bruins w latach 2018–21.

Dodanie Kelly'ego do personelu Buckeyes prawdopodobnie wiązałoby się z dodatkowymi kosztami finansowymi. Zgodnie z warunkami przedłużenia umowy, które Kelly podpisał z UCLA w marcu zeszłego roku, jest on winien szkole 1,5 miliona dolarów za jej odejście.

Większą część kwoty wykupu mógłby ponieść stan Ohio, który wcześniej spłacał podobne zobowiązania.

Kiedy dwa lata temu koordynator defensywy Jim Knowles ze stanu Oklahoma otrzymał jednorazową premię za podpisanie kontraktu w wysokości 138 850 dolarów za pomoc w wyeliminowaniu kary.

READ  Blue Jays, Vladimir Guerrero Jr. unikają sędziowania

Kelly miała w przyszłym sezonie zarobić na UCLA 6,1 miliona dolarów.

Bruins dołączą do Wielkiej Dziesiątki w przyszłym sezonie, ale Buckeyes nie będą grać z nimi w sezonie zasadniczym aż do 2025 roku.

Joey Kaufman zajmuje się piłką nożną stanu Ohio dla Columbus Dispatch i można się z nim skontaktować pod adresem [email protected].

Otrzymuj więcej wiadomości piłkarskich ze stanu Ohio, słuchając naszych podcastów