1 marca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Chip Kelly opuszcza UCLA i ma zostać koordynatorem ofensywy stanu Ohio: źródło

Chip Kelly opuszcza UCLA i ma zostać koordynatorem ofensywy stanu Ohio: źródło

Napisane przez Bruce'a Feldmana, Camerona Teague Robinsona i Stuarta Mandela

Oczekuje się, że trener UCLA, Chip Kelly, zostanie nowym koordynatorem ofensywy stanu Ohio, podają w piątek źródła programu. Trener Buckeyes Ryan Day grał z Kellym w UNH, a później trenował z nim przy trzech różnych okazjach.

Wiadomość ta pojawiła się po tym, jak Bill O'Brien ze stanu Ohio stał się głównym celem kandydata na wolne stanowisko trenera w Boston College, podało źródło zaangażowane w te dyskusje. Sportowiec. O'Brien objął stanowisko OC w Ohio State w styczniu.

Od powrotu do college'u Kelly w ciągu sześciu sezonów spędzonych na Uniwersytecie Kalifornijskim w Los Angeles osiągnął wynik 35-34, co doprowadziło zespół do trzech kolejnych zwycięstw z rzędu.

„Jego doświadczenie jako głównego trenera w Oregonie, UCLA i NFL przyniesie natychmiastową wartość całemu naszemu zespołowi” – ​​stwierdził Day w oświadczeniu. „Naprawdę nie mogę się doczekać ponownego kontaktu z Chipem, przedstawienia go naszemu personelowi i zespołowi oraz wspólnej walki o mistrzostwo”.

Kiedy Kelly trenował Philadelphia Eagles i San Francisco 49ers, Day był trenerem rozgrywających. Day dołączył do stanu Ohio w 2017 roku jako współkoordynator ds. ofensywy, a teraz po siedmiu latach przywróci swojego mentora do swoich pracowników.

Po osiągnięciu wyniku 9-4 i zajęciu 21. miejsca w 2022 r. Kelly podpisał dwuletnie przedłużenie z UCLA, przedłużając swój kontrakt z Bruins do 2027 r.

„Dziś rano trener Chip Kelly poinformował mnie o swojej decyzji o opuszczeniu UCLA” – powiedział w piątkowym oświadczeniu dyrektor sportowy UCLA Martin Jarmond. „Chciałbym szczerze podziękować Chipowi za jego służbę dla futbolu UCLA i naszych studentów-sportowców w ciągu ostatnich sześciu sezonów i życzyć jemu i Jill wszystkiego najlepszego w przyszłości.

„Krajowe poszukiwania kolejnego głównego trenera drużyny piłkarskiej UCLA już się rozpoczęły. Kontynuując przygotowania do naszego przeniesienia się na Konferencję Wielkiej Dziesiątki jeszcze w tym roku, konieczne jest, abyśmy mieli odpowiedniego lidera, który umieści program tak, aby mógł rywalizować na Konferencji Wielkiej Dziesiątki najwyższy poziom dla studentów-sportowców, fanów i pracowników uczelni.”

READ  Elastyczne zmiany harmonogramu w NFL Tydzień 18: starcie Titans-Jaguars przeniesione na sobotnią noc; Lions-Packers w niedzielę wieczorem

Bliski związek Daya i Kelly

Day i Kelly byli blisko siebie na długo przed tym, zanim którykolwiek z nich zaczął karierę w futbolu uniwersyteckim. Pochodzą z tego samego rodzinnego miasta, Manchesteru, a NH Day był rozgrywającym Kelly'ego w UNH, a później otrzymał swoją pierwszą pracę głównego trenera, gdy Kelly był koordynatorem ataku. Kelly później zabrał ze sobą Daya do NFL z Eagles, a następnie do 49ers. Ich rodziny są nadal bardzo blisko siebie.

Nie było tajemnicą, że Kelly był otwarty na opuszczenie UCLA, ponieważ program Bruins miał trudności z konkurencją na froncie NIL, a także finansowo w kwestiach rekrutacyjnych. Kelly jest zmęczony brakiem pieniędzy na rywalizację o rekrutów, ponieważ rozmowy często wracają do tematu pieniędzy. Co więcej, stracił koordynatora obrony na rzecz rywala z miasta USC, kiedy Danton Laine został zatrudniony na wyjeździe. Bruins płacili milion dolarów rocznie nowemu koordynatorowi obrony. USC z łatwością to podwaja. -Bruce Feldman, reporter futbolu uniwersyteckiego

Co Kelly przyniesie do Columbus?

Day szybko zajął stanowisko koordynatora ofensywy w Ohio State i udał się do jednej z osób, którym najbardziej ufał, Kelly’ego.

Day głośno wyrażał swoje uznanie dla swojego mentora. Teraz Day jest w stanie sprowadzić doświadczonego ofensywnego gracza i kogoś, kto już ma pojęcie o jego sposobie myślenia.

Przed wyjazdem do NFL Kelly otrzymał powołanie do gry w drużynie stanu Oregon, która w latach 2010–2012 znajdowała się w pierwszej piątce pod względem całkowitego ataku i zdobywanych punktów.

Podczas swojej ostatniej pracy na Uniwersytecie Kalifornijskim w Los Angeles prowadził ofensywę, która znalazła się w pierwszej piętnastce pod względem punktacji w ataku, a w 2022 r. zajmował czwarte miejsce w kraju pod względem łącznej liczby przestępstw, zanim w 2023 r. spadł na 32. miejsce.

Dołączy do sztabu ofensywnego, w skład którego wchodzi także trener linii ofensywnej Justin Frye, który był koordynatorem ofensywy Kelly'ego przed wyjazdem do Ohio State w 2022 roku.

READ  Ustalenie ćwierćfinału Pucharu Świata FIBA ​​​​Basketball 2023 - Puchar Świata FIBA ​​​​Basketball 2023

Chociaż strata O'Briena nie była idealna, Day wykonał najlepszy ruch, jaki mógł, i zrobił to szybko. Za miesiąc wiosenna piłka nożna zatrudnił kogoś z doświadczeniem w grze na najwyższym poziomie i trenera, który zna sposób, w jaki chce to robić. To potężna kombinacja dla Daya, który może teraz wreszcie zakończyć ofensywne polowanie na trenera i zająć 10. pozycję trenerską. -Cameron Teague Robinson, autor beatów ze stanu Ohio

Co to mówi o stronie internetowej UC?

Choć może wydawać się niezwykłe, że przyszły trener Wielkiej Dziesiątki dobrowolnie odchodzi, aby zostać koordynatorem ofensywy swojego byłego asystenta, posunięcie Kelly'ego nie jest zaskakujące w tych okolicznościach.

Kelly, z zawodu atakujący, znajdował się na niepewnym terenie na Uniwersytecie Kalifornijskim w Los Angeles, gdzie przez sześć sezonów w Pac-12 miał zaledwie 26-26 punktów. Wielu było zaskoczonych, że Jarmond nie został zwolniony po zeszłym sezonie, kiedy Bruins przeżyli rozczarowujący sezon zasadniczy z wynikiem 7:5, który został zniweczony porażką 33:7 z Calem 5:6 w finale. Podczas jego kadencji frekwencja na Rose Bowl spadała czasami do rekordowo niskiego poziomu.

UCLA nie jest obecnie w dobrej sytuacji, aby przeskoczyć do Wielkiej Dziesiątki. Wydział lekkoatletyczny od lat wykazuje duży deficyt (36,6 mln dolarów w latach 2022–2023) i w ramach porozumienia z Radą Nadzorczą Uniwersytetu Kalifornijskiego będzie musiał dzielić się częścią przychodów Wielkiej Dziesiątki z Cal. Wiadomo, że futbol otrzymuje ograniczone wsparcie od darczyńców. Przez ostatnie trzy lata Kelly zapisywała się do małych klas rekrutacyjnych w szkołach średnich i w dużym stopniu polegała na transferach. Bruins prawdopodobnie rozpoczną jesienią sezon od porażki, której Kelly by nie przeżył.

Jarmond musi odnieść sukces na tej następnej nominacji i może nie być w stanie pozwolić sobie na wysoką pensję. Ma nadzieję, że jeden z najlepszych trenerów Wielkiej Dwunastki (Lance Leipold z Kansas, Chris Klieman z Kansas State i Matt Campbell z Iowa State) będzie na tyle zaintrygowany bogatą w talenty pracą w Big Ten w Los Angeles, że zawrze umowę. . — Stuart Mandel, redaktor naczelny futbolu uniwersyteckiego

Wymagana lektura

(Zdjęcie: Kirby Lee/USA Today)