12 czerwca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Spojrzenie strażnika na gorące lato polityczne w Polsce: zmieniająca się pogoda | Redakcyjny

AW związku z tym, tego lata dla konserwatywno-nacjonalistycznego rządu w Polsce było jak zwykle. Wysiłki wprowadzające wywołały intensywne kontrowersje System zamówień Aby utrzymać sędziów w ryzach. A Kontrowersyjna nowa ustawa Grozi dalszym naruszeniem wolności mediów poprzez zakaz posiadania pozaeuropejskich firm nadawczych. Unia Europejska i Organizacja Narodów Zjednoczonych Angażują się w ostatnie antydemokratyczne manewry, mające na celu wzmocnienie dyktatorskiego uścisku Prawa i Sprawiedliwości (PiS). Ale mimo całej międzynarodowej krytyki PiS wyprzedza w wyborach rywali.

Jak dotąd bardzo znajomy. Ale sześć lat później PiS zdobył władzęPrzekształcenie Polski w twierdzę europejskiego liberalizmu, wraz z Węgrami, nie spełniło politycznej mantry, jaką kiedyś robił polaryzacyjny podręcznik partii. Warszawa w tym tygodniu Wycofany W sporze z sędziami groził, że stanie się kluczowym punktem w złych stosunkach z UE. Pod naciskiem Brukseli rozwiązał izbę Sądu Najwyższego – wypełnioną nominacjami politycznymi – która może reagować na wszelkie orzeczenia sądów. Po zejściu do krawędzi Polska najpierw zamrugała.

Tymczasem The Koalicja parlamentarna kierowana przez PiS Wśród sporów wokół nowej ustawy medialnej pojawiła się ona po wyborach w 2019 roku. W zeszłym tygodniu rząd został zmuszony do podjęcia działań Polegając W poparciu dla gwiazdy rocka Mavica-polityka, który będzie długoletnim krytykiem Jarosława Kaczyńskiego, prawdziwego lidera PIS. Notowania wyborcze partii spadają, co prowadzi do powrotu byłego przewodniczącego Rady Europejskiej Donalda Duskina do polskiej polityki. Powstań w poparciach Opozycja centrowa Platforma Obywatelska (PO). W przypadku braku stabilnej większości i ponieważ Senat znajduje się pod kontrolą opozycji, możliwe są przedterminowe wybory.

Dla tych, którzy doświadczają skutków wspieranych przez PiS wojen kulturowych w kwestiach takich jak prawa LGBTQ PoronienieTe ulepszenia dają powody do radości. W zeszłorocznych wyborach prezydenckich Niezależni obserwatorzy wyborów powiedzieli Udana kampania reelekcji Andrzeja Dudy była wspierana przez rząd i naznaczona „homoseksualizmem, rasizmem i wrogością”. Każdy znak, że PiS schodzi z bezwzględnej i dzielącej drogi politycznej, jest mile widziany. Ale nowe burzliwe czasy to także wyzwanie dla opozycji.

READ  Bangladesz jest zgrupowany z Koreą, Polską i Malezją

Pan. Od 2015 roku PiS dokonał znaczącego niedopatrzenia Redystrybucja bogactwa Poprzez programy społecznościowe i korzyści. Mają one poparcie ludzi spoza biednych obszarów i bogatych miast. Jesienią, zakładając, że można ją uzyskać za pośrednictwem parlamentu, rząd obniży podatki od niskich i średnich dochodów oraz wprowadzi zachęty post-koitowe do wprowadzenia nowych świadczeń dla rodzin i emerytów. Platforma Obywatelska, obecnie zajmująca drugie miejsce w plebiscycie, nie odpowiedziała na nic porównywalnego. Rekord pana Duskina to rekord ekonomicznego liberała. Został wprowadzony na stanowisko premiera w latach 2007-2014 Plan oszczędnościowy. Ponieważ jego Wróć do pierwszego rzęduTusk skupił się na nietolerancji kulturowej rządu i złym traktowaniu epidemii rządowej. Ale kiedy nadejdą kolejne wybory, zrestrukturyzowana opozycja polska musi zaoferować ustępstwo gospodarcze, które zdobędzie serca i umysły poza socjalliberalnymi i zamożnymi miastami kraju.